Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 18:45



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 10 września 2015, o 22:29 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Pół żartem, pół serio – komedia amerykańska z 1959 w reżyserii i według scenariusza Billy'ego Wildera, na podstawie opowiadania Roberta Thoerena i Michaela Logana.

W 1929 w Stanach Zjednoczonych panuje prohibicja, lecz mimo to istnieją nieoficjalnie lokale oferujące alkohol. W jednym z nich, ukrytym w zakładzie pogrzebowym w Chicago, pracują Joe (Tony Curtis) - saksofonista i Jerry (Jack Lemmon) - basista. W wyniku ataku policji obaj tracą pracę na dzień przed wypłatą. Z powodu braku środków do życia przyjmują pierwszą ofertę pracy. Przy odbiorze auta z warsztatu wdają się w porachunki z mafią. Sądząc, że gangsterzy będą przeszukiwać wszystkie męskie zespoły, przyjmują pracę w żeńskiej orkiestrze i w stosownych przebraniach jadą na Florydę jako Josephine (Joe) i Daphne (Jerry). Podczas podróży z orkiestrą Jerry zaprzyjaźnia się z Sugar Kane (Marilyn Monroe), a Joe dowiadując się, że Sugar poszukuje na męża milionera, przebiera się za niego korzystając z ubrań skradzionych w drodze Beinstockowi (Dave Barry). Jerry w swym przebraniu przyciąga uwagę Fieldinga III (Joe E. Brown), której nie odwzajemnia, a Joe przebrany za milionera podrywa Sugar na plaży, zaprasza ją następnie na statek Fieldinga. Fielding oświadcza mu się. Do hotelu Plaza przyjeżdża również mafia, z którą muzycy mają porachunki. Wśród gangsterów dochodzi do strzelaniny, w której giną bandyci ścigający Joego i Jerry'ego.

Obrazek

Nagrody:
* 1960: Film Złoty Glob - najlepsza komedia
* 1960: Billy Wilder Złoty Glob - najlepszy komedia lub musical
* 1960: Marilyn Monroe Złoty Glob - najlepsza aktorka w komedii lub musicalu
* 1960: Jack Lemmon Złoty Glob - najlepszy aktor w komedii lub musicalu
* 1960: Jack Lemmon BAFTA - najlepszy aktor


Cytuj:
Gatunek: komedia, kryminał, musical, romans
Rok produkcji: 1958/1959
Data premiery: 29 marca 1959 (świat), 29 stycznia 2010 (Polska)
Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
Język: angielski
Czas trwania: 120 min
Reżyseria: Billy Wilder
Scenariusz: Billy Wilder
Główne role: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon
Muzyka: Adolph Deutsch
Zdjęcia: Charles Lang
Wytwórnia: Ashton Productions, The Mirisch Corporation
Dystrybucja: United Artists
Budżet: 2 883 848 $
boxoffice: $25 000 000 w USA


Obrazek

CIEKAWOSTKI:

* Reżyser Billy Wilder chciał, aby rolę Sugar zagrała Mitzi Gaynor, a nie Marilyn Monroe. Do tej roli były brane także pod uwagę Elizabeth Taylor i Audrey Hepburn.

* Jerry Lewis, Anthony Perkins i Frank Sinatra odmówili zagrania postaci Jerry'ego / Daphne.

* Do ról "przebierańców" byli brani pod uwagę także Danny Kaye i Bob Hope.

* Edward G. Robinson odrzucił rolę Małego Bonaparte, którą ostatecznie otrzymał Nehemiah Persoff.

* Zdjęcia do filmu kręcono w Coronado, Culver City i Los Angeles (Kalifornia, USA).

* Monroe chciała, aby film zrobiono w kolorze (tak zakładał jej kontrakt), reżyser jednak przekonał ją do wersji czarno-białej.

* Scenę, w której Monroe wypowiada słowa "To ja, Sugar" powtarzano 47 razy, ponieważ za każdym poprzednim razem Marylin mówiła "Sugar, to ja". Po 30 powtórkach reżyser kazał przyczepić poprawną wersję na drzwiach.

* Marilyn Monroe miała takie kłopoty z wypowiadaniem swoich kwestii, że jej partnerzy zwykli zakładać się, ile dubli będzie potrzebować, żeby w końcu wypowiedzieć kwestie poprawnie.

* Początkowo tytuł filmu miał brzmieć Not Tonight Josephine.

* Film jest czarno-biały, ponieważ makijaż Josephine i Daphne nadawał ich twarzom zielony odcień, czego w wersji czarno-białej nie widać.

* Pierwszy raz, gdy Curtis i Lemmon założyli swe kobiece przebrania - chcieli sprawdzić, czy nie zostaną rozpoznani i poszli na przechadzkę po okolicach planu. Nikt nie rozpoznał ich, gdy weszli do damskiej toalety i garderoby.

* Pierwsi widzowie tak śmiali się podczas sceny, w której Jack Lemmon ogłasza swoje zaręczyny, że nie było słychać dialogów. Ostateczna wersja została więc wzbogacona o krótkie przerwy między dialogami.

* Hotel, w którym dzieje się akcja filmu istnieje naprawdę - teraz nazywa się Hotel Del Coronado i znajduje się w Coronado (Kalifornia, USA).

* Znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina, zorganizowanej przez magazyn "Time" w 2005 roku.

* Zaraz po premierze filmu w USA został on zdjęty z ekranów w stanie Kansas - władze wyjaśniły, że mężczyźni noszący damskie ubrania byli "zbyt gorszący, jak na Kansas".

* Sławne ostatnie słowa słyszane w filmie, "Nikt nie jest idealny", oryginalnie wcale nie miały znaleźć się w końcowej wersji scenariusza - autorzy mieli wykreślić je ze scenariusza, gdy tylko wymyślą coś, co bardziej im się spodoba.

* Samochód pasażerski "Clover Colony" wykorzystany w filmie znajduje się obecnie w muzeum Tennessee Valley Railroad Museum w Chattanooga, w stanie Tennessee.

* Marylin Monroe miała problemy z zapamiętaniem swoich kwestii więc Wilder wypisywał je dla niej na tablicy. W scenie, w której Sugar rozmawia z postacią graną przez Curtisa przez telefon można zobaczyć, że Monroe wodzi oczami od lewej do prawej (po prostu odczytuje swoje kwestie).

* Okres zdjęciowy trwał od 4 sierpnia do 6 listopada 1958 roku.

Obrazek

BŁĘDY W FILMIE:

* W jednej z początkowych scen Joe (Tony Curtis) mówi: "Maybe the Dodgers will leave Brooklyn" ("Może Dodgersi opuszczą Brooklyn"). Akcja filmu toczy się w 1929 roku, a w latach 1914-1931 drużyna, o której wspomina Joe, funkcjonowała jeszcze pod nazwą Robins, a nie Dodgers.

* Znajdujące się w basie otwory po kulach nie odpowiadają śladom, jakie są widoczne na futerale od instrumentu.

* Po tym jak Sugar (Marilyn Monroe) kończy śpiewać "I Wanna Be Loved by You" wycofuje się ze sceny tak, że przez chwilę widać, że ma nagie plecy. W kolejnym ujęciu, kiedy bohaterka wsiada na jacht Juniora, widać że jej plecy pokrywa transparentny kawałek materiału, przytwierdzony do sukienki. Chwilę później kiedy Sugar wchodzi do salonu, znów ma nagie plecy, kawałek materiału zniknął.

* Kiedy Junior (Tony Curtis) pyta Sugar (Marilyn Monroe), gdzie nauczyła się tak całować, kobieta odpowiada, że sprzedawała pocałunki w ramach wspierania kampanii "The Milk Fund". Fundacja, o której wspomina bohaterka, powstała w 1932 roku, natomiast akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku.

* Akcja filmu rozgrywa się w 1929 roku, ale piosenka "I'm Through with Love", która pojawia się w filmie, została napisana w 1931 roku.

* Osgood (Joe E. Brown) mówi Daphne (Jack Lemmon), że przybył na Florydę w tym samym czasie, kiedy wybuchł skandal dotyczący Georga White'a. Afera, o której wspomina Osgood, wyszła na jaw 23 sierpnia 1929 roku. Akcja filmu natomiast rozgrywa się w lutym 1929 roku.

* Solo na trąbce wygrywane podczas "I Wanna Be Loved by You" słyszalne jest nawet wtedy kiedy, znajdująca się za Daphne (Jack Lemmon) i Josephine (Tony Curtis) trębaczka nie gra na instrumencie.

* Josephine (Tony Curtis) i Daphne (Jack Lemmon) zameldowane są w pokoju hotelowym nr 413. Podczas trwania filmu liczba ta zmienia się w różnych ujęciach (od 413 do 415).

* Kiedy Josephine (Tony Curtis) i Daphne (Jack Lemmon) spotykają Sugar (Marilyn Monroe) w pociągu, ramiączka czarnego stanika jaki ma na sobie grana przez Monroe postać, pojawiają się lub znikają w zależności od ujęcia.

* Akcja filmu toczy się w 1929 roku. Jednak, kiedy Joe (Tony Curtis) i Sugar (Marilyn Monroe) przebywają razem na pokładzie jachtu, w tle słychać piosenkę "Stairway To The Stars" napisaną w 1935 roku.

* By przypodobać się Sugar (Marilyn Monroe), Junior (Tony Curtis) stwierdza, że wkrótce ma objąć w posiadanie amerykańską filię "Shell Oil Company". Tak naprawdę koncern ten wybudował swoją pierwszą siedzibę w USA w grudniu 1929 roku, natomiast akcja filmu rozgrywa się kilka miesięcy wcześniej.

* Jeden z gangsterów stwierdza, że wszystkie lotniska w Miami są obstawione. W roku 1929, w którym rozgrywa się akcja filmu, było tylko jedno lotnisko w Miami, które na dodatek obsługiwało tylko jeden lot (do Hawany).

* Kiedy Sugar (Marilyn Monroe) opuszcza hotel aby spotkać się z Joe (Tony Curtis), chodnik po którym biegnie jest mokry od deszczu. Chwilę później kiedy Joe przemierza przez to samo miejsce rowerem, droga jest już sucha.


źródła:
wikipedia, filmweb


zapraszam do dyskusji :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Some Like It Hot" (1959)
PostNapisane: 14 września 2015, o 13:59 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
byłam w kinie na tej polskiej premierze w styczniu 2010 roku, zostałam zaproszona na randkę do pamiętnego kina Femina

byłam miło zaskoczona, bo było sporo ludzi, i to nie tylko tych młodych, ale większa część, to ludzie starsi, bardzo mnie to urzekło, atmosfera fantastyczna

a co do samego filmu, no jest po prostu... GENIALNY, rzadko tak się śmieję przy komediach starszej daty, ale gagi tutaj były świetne, teksty naprawdę mnie rozwalały, Marilyn zagrała świetnie, w tym filmie nie wyobrażam sobie innej aktorki na główną rolę, i co najlepsze - partnerowi też się bardzo podobało i śmiał się z resztą widzów

sentyment mam mocny do tego filmu, więc jak leci w telewizji (a dosyć często leci), to sobie oglądam i z uśmiechem wspominam tamten wieczór w kinie, magiczny klimat

moja ocena: 9/10, bardzo polecam :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Some Like It Hot" (1959)
PostNapisane: 15 września 2015, o 20:12 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Nigdy nie widziałam filmu z MM w kinie wiec bardzo zazdroszczę przeżyć i atmosfery :) w Poznaniu jest malutkie kino i jedna sala nazywa się Marilyn, a w środku są jej obrazy.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 7 stycznia 2016, o 17:28 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Pechowi muzycy jazzowi Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon) są świadkami masakry w walentynki 1929 roku w Chicago. Uciekają przd gangsterami w kobiecym przebraniu, podając się za Josephine i Daphne, zatrudniają się jako muzycy w damskiej orkiestrze, która ma występować w Miami. Obaj są pod wrażeniem urody Sugar Kane Kowalczyk (Marilyn Monroe), lubiącej popijać piosenkarki. Daphne z kolei wpadła w oko natarczywemu playboyowi Osgoodowi Fieldingowi III (Joe E. Brown), a sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy gangsterzy, którym Joe i Jerry chcą umknąć, i ich boss, Spats Columbo (George Raft) ze swoimi bandziorami przybywają do hotelu na Florydę dla odbycia gangsterskiego spotkania na szczycie.
Ta "przebierankowa" komedia jest niesamowicie zabawna, musująca dowcipem, od początku do końca wypełniona zabawnymi sytuacjami, inteligentnie skonstruowanymi gagami, toczy się w doskonałym tempie i jest znakomicie grana. Bogini seksu lat 50. pokazuje się tu w swojej fantastycznej, legendarnej już roli. Curtis gra z właściwą mu powściągliwością, kontrastującą z żywiołowym temperamentem Lemmona.
"Pół żartem, pół serio" jest dziełem Billy'ego Wildera jako niezależnego producenta i reżysera. On też jest (wraz z I. A. L. Diamondem) autorem scenariusza, inspirowanego niemiecką farsą "Fanfaren der Liebe" (1951), w której dwaj bezrobotni muzycy angażują się do damskiej orkiestry, podróżują pociągiem i przelotnie romansują z piosenkarką. Ale Wilder nie chciał, by jego bohaterowie wyglądali dwuznacznie. Mają być zdecydowanie heteroseksualni, tak więc ich eskapada, obecność w pociągu, gdzie stale czyhają na nich pokusy, powinna być nieodparcie komiczna. Dlatego też uważał, że muszą oni mieć bardzo zdecydowany powód do tej maskarady. Ucieczka przed pościgiem bezwzględnych bandziorów, zapewniała taką poważną motywację. I chociaż gangsterzy w tym filmie też dowcipkują, Wilder zadbał, by kojarzyli się z prawdziwym zagrożeniem (świetna scena filmowania pierwszego wejścia Rafta, przez ujęcie zaczynające się od jego butów).
Słynne ostatnie zdanie wypowiedziane w tym filmie zostało dopisane przez Diamonda w noc poprzedzającą zakończenie zdjęć. Diamond przekonywał Wildera, że puenta będzie zabawna przez to, że tak niezwykle zaskakująca. Ostatnią reakcją, jakiej spodziewają się widzowie na wyznanie Jerry'ego: "Jestem mężczyzną", jest wzruszenie ramionami i odpowiedź Osgooda: "Nikt nie jest doskonały". Inną, godną zapamiętania scebą z tego filmu jest fragment, w którym "Daphne" ogłasza swoje zaręczyny. Lemmon, potrząsający kastanietami w absurdalnej ekstazie, to arcydzieło komizmu. Wilder przekonał też wszystkich do zrobienia filmu czarno-białego, nie tylko w celu nawiązania do czasu akcji, ale też po to, by makijaż obu bohaterów nie rzucał się tak w oczy. Znawcy branży twierdzili, że film będzie klapą, ponieważ łamie wszystkie dotychczasowe konwencje komedii ekranowej (fabuła zaczyna się od makabrycznego masowego mordu, scenariusz nie był jeszcze gotowy, gdy zaczynano zdjęcia, a film trwał dwie godziny), ale publiczność oszalała na jego punkcie i nadal jest on bardzo lubiany. "Pół żartem, pół serio" został uznany przez Amerykański Instytut Filmowy za najlepszą komedię wszech czasów.


Angela Errigo z 1001 filmów, które musisz zobaczyć (wyd. 2008)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 7 stycznia 2016, o 17:41 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
zdjęcie z 100 najlepszych filmów świata. Podróż przez stuletnią historię filmu (wyd. 2008)

Obrazek

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 2 lutego 2016, o 15:49 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Wszyscy wielbiciele klasyki filmowej na pewno bawili się przy komedii Billy'ego Wildera z Marilyn Monroe. Tytuł tego filmu znaczy dosłownie: „niektórzy lubią to na gorąco“. Przetłumaczony został na polski jako „Pół żartem, pół serio“. Ten zwrot to idiom, który wziął się bezpośrednio ze starej dziecinnej wyliczanki:

Pease Porridge hot,
Pease Porridge cold,
Pease Porridge in the pot
Nine days old.

Some like it hot,
some like it cold,
some like it in the pot
nine days old.

Wierszyk opowiada o owsiance, którą niektórzy lubią jeść na zimno, a inni na gorąco. W filmie zwrot some like it hot występuje w dialogu pomiędzy dwójką bohaterów i dotyczy muzyki. Tym, co „niektórzy lubią na gorąco“, jest gorąca muzyka jazzowa, w przeciwieństwie do spokojnej muzyki klasycznej.

Źródło: www.strefaangielskiego.pl

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 2 lutego 2016, o 15:52 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
o, jaka fajna ciekawostka! :D a z owsianką to prawda :lol:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 14 października 2016, o 01:56 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 353
Film można oglądać na okrągło i nigdy się nie znudzi <3
Jeśli kojarzycie ekscentrycznego krytyka filmowego Zygmunta Kałużyńskiego ("Perły z lamusa" program), to jego ulubioną sceną filmową była scena, w której Sugar idzie na dworcu, by wsiąść do pociągu i nagle pojawia się dym.
Z całym szacunkiem dla genialnych aktorek Elizabeth Taylor i Audrey Hepburn, to nie wyobrażam ich sobie w roli Sugar... Marilyn była po prostu do niej stworzona i śpiewała fantastycznie! Moim zdaniem powinna otrzymać Oscara... Chociaż ktoś kiedyś powiedział, ze ona tu źle grała,co to ma za znaczenie, kiedy jej rola przeszła do historii kina.

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 14 października 2016, o 19:54 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Faktycznie jakby się tak zastanowić to nie była to jej najlepiej zagrana rola. Sam film jest i tak genialny, przez co różne niezbyt udane sceny z MM po prostu nie rzucają się w oczy. Scena z parą również bardzo mi się podoba :)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 10 listopada 2016, o 18:01 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
Marilyn bardzo pasowała do tej roli. W mojej opinii MM jako kobieta miała słowiańską (żeby nie powiedzieć polską) urodę i kształty. No i zagrała Sugar Kane Kowalczyk - Słodką Kane o polskich korzeniach :D

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 10 listopada 2016, o 23:28 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Kilka osób z jej otoczenia miało polskie korzenie chociażby Strasberg czy Hedda Rosten :) no i ojciec Arthura.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 10 listopada 2016, o 23:48 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Marilyn zrobiła awanturę o kolor włosów i nikt nie mógł mieć odcienia jaśniejszego niż ona :D

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 11 listopada 2016, o 00:05 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
Tak, ale to wynikało z jej niskiej samooceny.

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 11 listopada 2016, o 00:11 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Nie chciała by ktoś ją przyćmił. Kiedy miała sesje zdjęciową z psem, gdy była jeszcze w agencji Blue Book i pies na zdjęciach przyciągał uwagę, a nie ona, to powiedziała że już nigdy nie popełni tego błędu by być postacią drugoplanową.

Niesamowite jest to, że za każdym razem oni godzili się na to i zmieniali odcień włosów pozostałych aktorów. Jednak wytwórnia musiała się z nią w jakiś sposób liczyć.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Some Like It Hot (1959)
PostNapisane: 11 listopada 2016, o 00:18 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
Były inne przypadki? Wiadomo mi jedynie o tej produkcji.
Obawiała się, że ktoś ją przyćmi, bo była tak niepewna siebie. Gdyby miała wysoką samoocenę, nie miałoby to dla niej żadnego znaczenia.

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron