Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 18:28



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skłócona z życiem. Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 11 września 2015, o 11:45 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Szokująca! Tajemnicza! Nieznana!
Najpełniejsza biografia Marilyn Monroe, na którą czekali wszyscy fani, wydana specjalnie na 50. rocznicę śmierci gwiazdy!

Kim naprawdę była Norma Jeane Baker? Jaka jest prawdziwa historia jej krótkiego i bujnego życia? Czy była skrzywdzoną kobietą, która nigdy nie odnalazła szczęścia?
A może przebiegłą kokietką, która bez skrupułów wykorzystywała swoje atuty, aby zdobyć władzę i pieniądze?

Nieznane nikomu fakty z życia gwiazdy, przyjaciele, którzy przemówili po raz pierwszy. Odtajnione dokumenty odkryją najgłębiej skrywane tajemnice z życia Marilyn.

Lois Banner poświęciła wiele lat na napisanie pełnej i rzetelnej biografii Marilyn Monroe. Autorka przekonała najbliższych przyjaciół i znajomych gwiazdy, aby po latach milczenia opowiedzieli historię ikony amerykańskiego kina. Nieznane dotąd listy i zapiski po raz pierwszy ujrzą światło dzienne. Fakty i szczegóły dotyczące jej tragicznego dzieciństwa, licznych małżeństw i romansów, a w końcu jej przedwczesnej śmierci nareszcie zostaną wyjawione!

Książka odkryje skrzętnie skrywane sekrety, wyjaśni spekulacje, i na nowo napisze biografię najsłynniejszej blondynki na świecie!


Cytuj:
tłumaczenie: Matylda Biernacka
data wydania: 21 listopada 2012 (w Polsce)
ISBN: 978-83-7642-067-7
liczba stron: 576
wydawnictwo: Pascal


źródło:
lubimyczytac.pl


zapraszam do dyskusji :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe"Lois
PostNapisane: 13 września 2015, o 08:21 
Zagubiona Nell
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 8 września 2015, o 18:48
Posty: 141
Lokalizacja: Elbląg/Toruń
Tą książkę uwielbiam! Kupiłam ją w tam tym roku i przeczytałam ją w dwa dni :) Piękne są w niej zdjęcia Marilyn Monroe :)

_________________
"Ona coś zapoczątkowała. Była pierwszą znaną mi osobą prawdziwie niekonwencjonalną. Była człowiekiem lat sześćdziesiątych, zanim one nastały, na długo przed ich nadejściem, jakieś dziesięć lat ..."
~Arthur Miller
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe"Lois
PostNapisane: 14 września 2015, o 20:48 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Czasem Banner trochę za dużo sobie dopowiada, ale ogólnie książka jak najbardziej na plus.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 26 października 2015, o 20:35 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
Biografia zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, także polecam :)
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 2 listopada 2015, o 17:35 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 25 września 2015, o 18:05
Posty: 17
Ja tez ja przeczytalam w dwa dni bardzo dobrze napisana biografia.
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 12 listopada 2015, o 13:25 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
co ci się najbardziej podobało w tej biografii MM?

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 15 lutego 2016, o 19:16 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 27 stycznia 2016, o 16:34
Posty: 2
przede wszystkim dowiedziałam się o korzeniach Marilyn. Skąd się w ogóle ona wzięła, jej drzewo genealogiczne, chociaż od dziadków. Jest bardzo dokładnie opisany rozwój kinematografii w Ameryce, trendy jakie wtedy były, moda. I życie Marilyn połączone z tą historią. jest tam tak dużo wiadomości, że jeśli ktoś przeczytał to w dwa dni - pewnie dużo nie zapamiętał. Tą książkę trzeba przeczytać 3 razy. Miała mnóstwo kochanków, aż w głowie się kręci, ale ja jako jej fanka usprawiedliwiam ją we wszystkim. Dawno temu myślałam o niej: o Jezu! jaka cudowna, przepiękna, gwiazda. Teraz myślę to samo, ale wiem to coś więcej..Biografie można czytać i dowiadywać się o swoim idolu, ale internet rozdrapał, upokorzył, upublicznił jej tajemniczość (jak wszystkich takie czasy) ale mi szkoda. "Allan Abbott, szef jednego z najpopularniejszych domów pogrzebowych, napisał książkę „Pardon My Hearse”, z której wynika, że w ostatnich miesiącach życia aktorka nie dbała o siebie." Nienawidzę takich Abbotów! Robią kasę na śmierci sławnych ludzi. Wstrętne, ale w naszych realiach niestety prawdziwe. To książka amerykańska, ale trafi do nas, a on zarobi miliony, na tym że Marilyn się nie myła i nie dbała o siebie. Jak miała to robić, skoro cały czas była pod wpływem, z powodu depresji, była sama, żaden mężczyzna nie pokochał jej taka jaką jest, żadem nie dał jej chwili szczęścia, dzieciństwo wiadomo, żeby przeżyć, musiała brać,na sen i na pobudzenie. Jak osoba, która jest wiecznie na rauszu z powodu depresji, braku szczęścia, samotności "wielki cyc, wielkie nic", ma normalnie dbać o higienę!
Nie wiadomo jak umarła. Ale z tej książki wynika, (dla mnie) że po rozmowie z Peterem Lawfordrem, gdzie powiedziała" "pożegnaj ode mnie Prezydenta.." I już odłożyła słuchawkę na bok, ten wpadł w panikę i tak wszystko zakręcił, żeby być jak najprędzej w jej domu. A potem ..nie chodzi już o to kto dokładnie był w jej domu, myśl że Bobby Kennedy był. Poszukali czerwonego dziennika, zabrali co mogli, gospodyni kazali zrobić lewatywę z barbituranów., skoro i tak była już po proszkach od obydwu lekarzy nieprzytomna.. bali się, zwoła konferencję w poniedziałek 6.08.1962. Umarła w domku dla gości, a potem ją przenieśli do jej sypialni. Umarła przed 24 czyli jeszcze 4 sierpnia, a policję wezwali po 4 rano 5 sierpnia.
Wszystkie dowody zostały usunięte. Marilyn na pewno została zamordowana.
Ale czy gdyby żyła, czułaby się szczęśliwa? Zawsze sama, bez dziecka, bez mężczyzny, który dałby jej to o co tak błagalnie prosiła Boga (tego Boga, którego zaszczepiła jej pierwsza matka zastępcza - Ida Bolender
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skłócona z życiem.Intymna biografia Marilyn Monroe
PostNapisane: 19 lutego 2016, o 16:40 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
dubary dziękuje bardzo za podzielenie się swoją opinią o książce.
Zapraszam cię do pozostałych działów :)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron