Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 15:43



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lauren Bacall
PostNapisane: 13 sierpnia 2014, o 13:38 
Początkująca modelka
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2014, o 21:30
Posty: 34
Lauren Bacall, ostatnia złotej ery Hollywood zmarła we wtorek w wieku 89 lat
Aktorka miała na swoim koncie mnóstwo fantastycznych ról. Razem z ukochanym Humhpreyem Bogartem gwiazda zagrała w takich filmach jak m.in. „Key Largo” ,oraz "Wielki Sen”. W kinie zazwyczaj grała role silnych i niezależnych kobiet. Część z nich przeszła do historii światowej kinematografii.

Bacall w środowisku aktorskim znana była z niskiego głosu oraz niezwykłej elegancji. Gwiazda z powodzeniem realizowała się też w teatrze. W 2010 r. zdobyła Oscara za całokształt twórczości. Lauren za miesiąc skończyłaby 90 lat. Pracowała do samego końca. Ostatnią rolą Bacall było użyczenie głosu jednej z postaci w serialu animowanym „Family Guy”.
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 13 sierpnia 2014, o 16:15 
Zagubiona Nell
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2014, o 21:48
Posty: 141
Ogromna szkoda... wczoraj Robin, dzisiaj Lauren. Odchodzą najwięksi aktorzy.../zmarła wczoraj, ale to ten inny czas/

Miała niespotykaną urodę i wielką klasę. Nie ukrywam, że znam ją głównie z "Jak poślubić milionera".

Obrazek

_________________
- Frankly my dear, I don't give a damn...
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 13 sierpnia 2014, o 20:10 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Szczerze mówiąc nie była moją ulubioną aktorką i nie przepadałam za nią. Nie podobał mi się jej głos i nie byłam fanką jej urody.

I tym sposobem wszystkie osoby z piosenki Madonny "Vogue", już nie żyją... [*]

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 13 sierpnia 2014, o 21:47 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
Nie mogę powiedzieć, czy Bacall była dobrą aktorką, widziałam tylko 'Jak poślubić milionera'. Czytałam na wiki, że miała polskie korzenie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 14 sierpnia 2014, o 12:09 
Zagubiona Nell
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2014, o 21:48
Posty: 141
Dostała Oscara za całokształt twórczości, więc coś musiało w niej być...
Specyficzna uroda racja, ale nie była banalna. Z współczesnych aktorek bardzo do niej podobna jest Selma Blair /taki sam buntowniczy wyraz twarzy/

http://www.filmweb.pl/person/Selma+Blair-5453#

_________________
- Frankly my dear, I don't give a damn...
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 14 sierpnia 2014, o 13:06 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Oscar nie jest dla mnie 100% wyznacznikiem talentu aktorskiego, wszędzie są układy... Przykład: MM nie dostała ani jednego a powinna, natomiast Taylor dostała Oscara z litości po powrocie do zdrowia o czym wszyscy wiedzieli łącznie z nią samą. Widziałam kilka filmów z nią i ani razu mnie nie powaliła.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 14 sierpnia 2014, o 15:09 
Zagubiona Nell
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2014, o 21:48
Posty: 141
No ja zaś uważam, że Taylor była naprawdę dobrą aktorką, a jej rola w "Kotce..." zasługiwała na Oskara.
To prawda z tym przekrętami, bo Akademia nie chciała się narażać opinii publicznej i akurat za naprawdę dobre role powinna dostać nagrodę, ale w tym samym czasie miała np. romans i wybuchłby skandal.
Najlepiej skomentowała to Shirley McLaine, która swoją przegraną skomentowała, że "przegrała z zapaleniem płuc" :P sama bym się wkurzyła

_________________
- Frankly my dear, I don't give a damn...
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 15 sierpnia 2014, o 13:17 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
A co sądzicie o relacji Bacall - Monroe? Ja pamiętam tylko tyle, że Lauren się wściekała kiedy podczas prób Marilyn patrzyła ponad jej głowę zamiast prosto na nią, żeby uzyskać efekt większych oczu ;)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 20 stycznia 2016, o 13:17 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
wstyd się przyznać, ale z Bacall oglądałam tylko dwa filmy - Ruchomy cel (1996) oraz Misery (1990), muszę nadrobić jak najszybciej Jak poślubić milionera i mam sporo filmów na oku z nią w rolach głównych ;)

o tej postaci naprawdę bardzo mało wiem, ale uważam, że tworzyła świetną parę z Bogartem, była poukładaną kobietą, a nie zepsutą przez Hollywood

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z książki Skandale złotej ery Hollywood wyczytałam, że Bacall stała się gwiazdą całkiem przypadkowo :P reżyser filmu Mieć i nie mieć chciał zatrudnić Bogarta (bo był wtedy na topie), ale miał problem z doborem aktorki, ta którą miał na oku sprawiała problemy, itd., żona reżysera podsunęła mu okładkę Harper's Bazaar z 1943 roku, na której właśnie była Betty Bacal (znana teraz jako Lauren Bacall)

Obrazek

Hawks (reżyser) skontaktował się z magazynem, uzyskał nazwisko modelki oraz namierzył jej agenta, dostrzegł w niej potencjał i zmienił jej imię i nazwisko, podpisał kontrakt, gdy reżyser przedstawił ich sobie (Bogarta i Bacall), to Humphrey powiedział do niej: "Będziemy się w tym filmie świetnie bawić, mała"

a ostatnie słowa, które wypowiedział do swojej żony, nim zapadł w śpiączkę brzmiały: "Żegnaj, dzieciaku"

Bogart był bardzo zakochany w Bacall, tworzyli świetny, spójny związek pełen zrozumienia i szacunku, nie widać było różnicy lat ich dzielącej (bo nie dzieliła!), która wynosiła 25 lat!

poza tym w ich wspólnych filmach widać tę miłość... widzowie nie czuli się oszukiwani, a wierzyli w historię przedstawioną na ekranie ;)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:32 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Bacall zdradzała swojego umierającego męża z Sinatrą ;)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:34 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
no proszę, tego nie wyczytałam :D czy to z jakieś biografii Sinatry? :D

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:43 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Tak. Mieli ze sobą dosyć długi wątek. Kiedy Bogart zachorował, Lauren wypłakiwała się na ramieniu Sinatry aż skończyło się to romansem. Ze względu na chorobę Bogarta ich życie intymne umarło i Lauren szukała "pocieszenia" u Sinatry :P Podobno Bogart o tym wiedział i był z tego powodu bardzo nieszczęśliwy. Kryli się ze swoim romansem żeby nie doszło do skandalu. Kiedy Bogart zmarł przestali się z tym ukrywać i Lauren liczyła na małżeństwo z Frankiem. 11 marca 1958 roku zaręczyli się jednak do małżeństwa nie doszło. Frank ją rzucił. Ava była dla niego wszystkim i Lauren nie umiała mu jej zastąpić.

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:45 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
muszę dorwać te książki :twisted:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:47 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Frank Sinatra "Amerykańska legenda" J. Randy Taraborrelli :D

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nie żyje Lauren Bacall
PostNapisane: 22 stycznia 2016, o 20:32 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
CIEKAWOSTKI:

1. Była zaręczona z Frankiem Sinatrą.

2. Odrzuciła propozycję wcielenia się w postać Mariny Conway w filmie Płynne złoto. Angaż otrzymała Barbara Stanwyck.

3. Starała się o rolę Stephanie Dickinson w filmie Kwiat kaktusa. Angaż otrzymała jednak Ingrid Bergman.

4. Otrzymała propozycję wcielenia się w postać Laurely Gray w filmie Pustka. Wytwórnia Warner Brothers, z którą Bacall była związana kontraktem, odmówiła wypożyczenia aktorki. Angaż otrzymała Gloria Grahame.

5. Odrzuciła narzuconą przez wytwórnię rolę Elviry Kent w filmie Romans na pełnym morzu. Za swoją decyzję została zawieszona, a w obrazie wystąpiła Janis Paige.

6. Humphrey Bogart zabiegał o to, aby zagrała u jego boku w filmie Sabrina. Reżyser filmu, Billy Wilder stanowczo odmówił jej zatrudnienia i obsadził Audrey Hepburn.

7. Była rozważana do roli Gwendolen Chelm w filmie Pobij diabła. Ostatecznie angaż otrzymała Jennifer Jones.

8. Odrzuciła rolę Heddy Hopper w filmie Malice in Wonderland. Angaż otrzymała Jane Alexander.

9. Odrzuciła rolę Zosh w filmie Złotoręki. Angaż otrzymała Eleanor Parker.

10. Napisała autobiografię pt. By Myself, która otrzymała w 1980 roku prestiżową nagrodę National Book Award.

11. W początkowej fazie produkcji filmu Top Secret Affair (który nosił wtedy roboczy tytuł Melville Goodwin USA) miała zagrać główną rolę kobiecą u boku swojego męża Humphreya Bogarta. Niestety Bogart był już w końcowej fazie choroby i wkrótce zmarł, a ona wycofała się z projektu. W filmie wystąpili Susan Hayward i Kirk Douglas.

12. Wydała następujące książki:
* 1978 r. - By Myself;
* 1994 r. - Now;
* 2005 r. - By Myself and Then Some.

13. Wystąpiła w następujących reklamach:
* 1945 r. - naszyjniki z pereł firmy Deltah;
* 1947 r. - napój Royal Crown Cola;
* 1951 r. - cygaretki Robt. Burns;
* 1954 r. - mydło Lux;
* 1968 r. - futra marki Blackglama;
* 1980 r. - biżuteria firmy Fortunoff;
* 1995 r. - kampania społeczna "Milk, What a surprise!" propagująca picie mleka.

14. Początkowo to ona miała zagrać Addie Holden w filmie Wieczny blask gwiazd, jednak ostatecznie angaż otrzymała Joan Collins.

15. Miała polskie pochodzenie.

16. Miała pięciu wnuków i jedną wnuczkę.

17. Odrzuciła rolę Rory Teller w filmie Stallion Road i została za to zawieszona przez studio filmowe. Zastąpiła ją Alexis Smith.

18. Miała zagrać rolę Dominique Francon w The Fountainhead, ale zrezygnowała zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Angaż otrzymała Patricia Neal.

19. Odrzuciła rolę Johanny Carter w filmie Rocky Mountain. Angaż otrzymała Patrice Wymore.

20. Studio filmowe chciało zatrudnić ją do roli Marshy Mitchell w Storm Warning, jednak aktorka wolała udać się z mężem Humphrey'em Bogartem do Afryki na plan filmu Afrykańska królowa.

21. Brano ją pod uwagę do roli Beatrice Severn w filmie Nasz człowiek w Hawanie. Angaż otrzymała Maureen O'Hara.

22. Oferowano jej rolę Belle Breckinridge w filmie Ostatni zachód słońca, jednak aktorka uznała tematykę filmu za gorszącą i odrzuciła propozycję. Angaż otrzymała Dorothy Malone.

23. Zmarła z powodu udaru mózgu w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).

źródło:
filmweb.pl

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron