Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 11:59



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jean Harlow
PostNapisane: 19 stycznia 2016, o 18:59 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Harlean Harlow Carpenter, ur. 3 marca 1911, zm. 7 czerwca 1937 – amerykańska aktorka filmowa i symbol seksu lat 30.

Z powodu koloru jej włosów nazywano ją platynową blondynką i pisano o niej, że zawsze wygląda tak, jakby przeciągała się leżąc na tapczanie. Miała 157 cm wzrostu i najczęściej ubierała się w białe suknie oraz spała w urządzonej na biało sypialni.

Stała się sławna mając lat 19, a zmarła mając lat 26.

Obrazek

źródło:
wikipedia.pl


co sądzicie o tej aktorce, "muzie" Marilyn? oglądaliście jakieś filmy z nią? zapraszam do dyskusji! :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jean Harlow
PostNapisane: 20 stycznia 2016, o 11:02 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Nim w wieku dwudziestu sześciu lat zmarła na mocznicowe zatrucie organizmu, zdążyła wystąpić w ponad dwudziestu filmach, trzykrotnie wyjść za mąć i rozwieść się oraz wywołać więcej skandali niż niektóre trzy razy starsze od niej gwiazdy. Nie powinno dziwić, że Marilyn Monroe uważała ją za swoją muzę: obie odżywały przed kamerą i obie ponosiły koszty za swój seksualny temperament w życiu poza ekranem.

Skandale Złotej Ery Hollywood Anne Helen Petersen

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jean Harlow
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 17:34 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
oglądałam fragmenty jednego jej filmu. Miała bardzo ładny głos i poruszała się tak, że przyciągała wzrok ;)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jean Harlow
PostNapisane: 22 stycznia 2016, o 20:37 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
CIEKAWOSTKI:

1. Była pierwszą aktorką, której zdjęcie pojawiło się na okładce magazynu "Life" (maj 1937).

2. Odrzuciła rolę Ann Darrow w King Kongu. Angaż otrzymała Fay Wray.

3. Jej śmierć sprawiła, że ostatni film w którym zagrała - Saratoga, stał się jednym z najbardziej kasowych filmów wszech czasów.

4. Miała zagrać w filmie Hollywood Revue, jednak Louis B. Mayer wykluczył ją, ponieważ kompletnie nie umiała śpiewać.

5. Pochowano ją w tym samym stroju, który miała na sobie w Romantycznej Pułapce.

6. W dzieciństwie chorowała na szkarlatynę, groźną chorobę, która w tamtych czasach zabijała co czwartego chorego.

7. W 1934 roku napisała powieść Today is Tonight, która ukazała się w 1965 roku.

8. Razem z Hedy Lamarr była inspiracją do stworzenia postaci Kobiety Kota w Batmanie (1966).

9. Zmarła z powodu zatrucia organizmu wywołanego przez ostre zapalnie nerek w Los Angeles (Kalifornia, USA). Pochowana jest na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Glendale (Kalifornia, USA).

10. Kiedy jej dziadek Skip Harlow zobaczył ją w filmie Double Whoopee, zagroził, że jeśli nie zakończy kariery, wydziedziczy ją.

11. Wystąpiła w następujących reklamach:
* 1931 r. - papierosy Lucky Strike;
* 1932 r. - napój Coca Cola;
* 1933 r. - mydło Lux, płatki mydlane Lux;
* 1934 r. - make-up Max Factor.

12. Była przesądna, na kostce lewej nogi zawsze nosiła szczęśliwą bransoletkę którą można zauważyć w kilku filmach. W garderobie musiała mieć też swoje lustro, nigdy nie wychodziła na plan dopóki się w nim nie przejrzała.

13. Odrzuciła rolę Cleopatry w Dziwolągach. Angaż otrzymała Leila Hyams.

14. Była kandydatką do roli Scarlett O'Hary w filmie Przeminęło z wiatrem, którą otrzymała Vivien Leigh.

źródło:
filmweb.pl

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jean Harlow
PostNapisane: 22 stycznia 2016, o 20:41 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
nie oglądałam z nią żadnego filmu, ale nie mogę sobie wyobrazić jej w roli Scarlett <3 dla mnie tylko i wyłącznie Vivien <3

a, krążyły plotki, że to przez swoje farbowanie i utlenianie włosów zmarła, że ty wszystkie substancje wdychała i dlatego zaszkodziły jej na nerki

i w tamtych latach nikt nie miał takiego odcienia włosów jak Harlow, podobno były robione konkursy, ale żadna kobieta w USA nie zbliżyła się do podobieństwa, Jean miała unikalny odcień, który trudno było podrobić :)

Obrazek

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jean Harlow
PostNapisane: 22 stycznia 2016, o 20:56 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Tak odcień jej włosów był wyjątkowy i Marilyn korzystała również z fryzjerki która tleniła włosy Harlow :)

Harlow pod koniec swojego życia była już praktycznie łysa. Z tego co wiem to miała w domu duży zwierzyniec i była bardzo przywiązana do matki.

Bardzo lubię to zdjęcie. Wygląda naturalnie i szczęśliwie.

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron