Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 17 stycznia 2019, o 23:10Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Doris Day
PostNapisane: 16 października 2016, o 03:55 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
Najbardziej promiennym uśmiechem, jaki kiedykolwiek widziałam to uśmiech Doris Day.
Obrazek
Data urodzenia: 1924-04-03 (92 lata) czyli urodziła się dokładnie tego samego dnia, co Marlon Brando
Miejsce urodzenia: Cincinnati, Ohio, USA
Wzrost: 170 cm
Była trzecim dzieckiem swoich rodziców. Jeden z jej braci zmarł przed jej narodzinami, drugi był o kilka lat starszy. Jej rodzice byli katolikami, jednak sama Doris w późniejszym czasie została członkiem Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki.
Stan cywilny: czterokrotnie zamężna 1. Al Jordan (1941 - 1943, rozwód), syn Terry Melcher (ur. 08.02.1942); 2. George Weidler (30.03.1946 - 31.05.1949, rozwód); 3. Martin Melcher (03.04.1951 - 20.04.1968, jego śmierć); 4. Barry Comden (14.04.1976 - 1981, rozwód)

Choć jej życie nie było usłane różami, a złe chwile spotykały ją tak, jak każdego człowieka, to promienność i wewnętrzna radość pozwalały przetrwać życiowe burze.
Doris Day wielka gwiazda kina amerykańskiego. Śpiewająca i tańcząca aktorka, która sprawdziła się w rolach komediowych, jak i dramatycznych. Uwielbiana przez widzów za poczucie humoru i bijący od niej optymizm. W późniejszych latach życia zaangażowała się w akcje promujące ochronę zwierząt. Podczas kręcenia "Człowieka, który wiedział za dużo" ("The Man Who Knew Too Much") reżyseria:Alfred Hitchcock zobaczyła, w jaki sposób wielbłądy, kozy i inne zwierzęta były traktowane w scenie rozgrywającej się na rynku. Od tego momentu zaangażowała się w działalność zapobiegającą krzywdzeniu zwierząt. Doris Day nie miała łatwo. Jak prawie każda Hollywoodzka gwiazda pochodziła ze zwykłej rodziny (rodzice jej matki, jak i ojca, byli niemieckimi imigrantami) i od najmłodszych lat marzyła o karierze artystycznej. Z początku, o karierze tancerki, ale ciężki wypadek samochodowy pokrzyżował jej plany. Wracając ze swoim tanecznym partnerem (Jerry Doherty) z wygranego konkursu tańca, samochód, w którym jechali zderzył się z pociągiem i zmiażdżył nogę Doris. Doris usłyszała wyrok, że nigdy już nie będzie mogła tańczyć. Oboje z Jerrym mieli po 13 lat. Razem z Jerrym Doris wygrała wszystkie rodzaje konkursów tańca, zwłaszcza jeden duży, zdobywając aż 500$ nagrody, to były wielkie pieniądze w tamtych czasach. Dało to im prawie kontrakt w Hollywood i stali się znanymi tancerzami filmowymi w Franchon i Marco Dance Company
Podczas rekonwalescencji po wypadku Doris słuchała dużo radia, a szczególnie swojej ulubionej wokalistki Elli Fitzgerald, zaczęła też śpiewać razem z nią i próbowała naśladować frazowanie Elli . To zauważyła jej matka Alma i zaprowadziła córkę do nauczycielki śpiewu Grace Raine. Doris trzeba było wnosić po schodach, bo nie chodziła. Nauczycielka powiedziała, że Doris ma ogromny talent wokalny i trzeba więcej lekcji, ale matka nie miała na nie pieniędzy, więc Grace stwierdziła, że będzie dawać Doris dodatkowe lekcje za darmo.

Doris szybko zauważyło lokalne radio, które dało czternastoletniej dziewczynce pracę, śpiewa w nim za bezcen. Występy Doris w lokalnych stacjach radiowych doprowadziły do poznania Barneya Rappa (człowieka, który zmienił jej nazwisko z Kappelhoff na Day krótsze i bardziej swojsko brzmiące). Z jego orkiestra zaczęła występować. Pierwsza piosenka z Barney Rapp Orchestra nagrana została w 1939 roku (Doris była wtedy nastolatka), a jest nią "Little Sir Echo" Doris gdzieś powiedziała "Niestety to wszystko istnieje". Nie była zbyt zadowolona ze swojego śpiewu tutaj. Później zaczęła śpiewać jako wokalista z Bob Crosby Band. A później nadszedł czas na Les Brown i jego orkiestrę. Miała 16 lat ( niektórzy biografowie twierdzą że miała 18.) Podobno matka Doris zawyżała jej wiek, by ta mogła śpiewać za pieniądze z orkiestrami
Ludzie, którzy bywali wtedy na koncertach Doris, mówili że cudownie się uśmiecha i ma taką szczęśliwą twarz, że wydaje im się, że ona śpiewa utwory tak, jak by śpiewała tylko dla nich osobiście. W 1945 roku, w wieku 21 lat nagrała swój pierwszy wielki przebój i hit numer 1 w całym kraju "Sentimental Journey".
Po raz pierwszy wyszła za maż w marcu 1941 roku. Miała wtedy zaledwie 17 lat. Śpieszyło się jej do własnego domu, rodziny, dzieci. Jej mężem został Al Jorden, muzyk z zespołu, w którym śpiewała. Była młoda i zakochana. Wierzyła, że życie jest piękne, a mężczyźni są nie tylko przystojni, ale i rycerscy. O tym, ze bywa inaczej, przekonała się bardzo szybko. Al okazał się chorobliwie zazdrosnym mężem i sadystą. Bił Doris pod byle pretekstem. Wystarczyło, że uśmiechnęła się do innego mężczyzny. Doris robiła, co mogła, żeby przekonać go o swojej wierności i przywiązaniu. Ale żadne metody nie pomagały. Sytuacja nie zmieniła się nawet wtedy, kiedy zaszła w ciążę. Teraz Al miał następny powód do bicia: była nieposłuszna i nie chciała usunąć ciąży. Cały świat marzeń Doris legł w gruzach. Była zrozpaczona i zagubiona. Jedno wiedziała na pewno: urodzi dziecko bez względu na to, co zrobi jej mąż. Bała się go, ale silniejsze od strachu było pragnienie zostania matką. Jedyne dziecko Doris syn Terry urodził się w 1942 roku, a w kilka miesięcy później Doris postanowiła rozwieść się z jego ojcem. Została sama z maleńkim synem i musiała zarobić na utrzymanie rodziny. Na nikogo nie mogła liczyć. Zaczęła znowu występować z zespołami muzycznymi i dzięki temu udawało jej się utrzymać dom na przyzwoitym poziomie. Nadal marzyła o mężczyźnie, którego mogłaby kochać z wzajemnością. Nie potrafiła być sama. Nie chciała jednak wiązać się z byle kim. Była ładna, toteż adoratorów jej nie brakowało. Ale Doris czekała. Dopiero kiedy poznała bliżej George'a Weidlera, muzyka z jej zespołu, uznała, że nie tylko będzie dla niej idealnym mężem, ale i dobrym ojcem dla jej syna.
W przeciwieństwie do Ala był czuły, troskliwy, opiekuńczy, a przy tym zapewniał, że kocha dzieci. Potrafił zaprzyjaźnić się z małym Terrym. To przesądziło o podjęciu przez Doris decyzji: 30 marca 1946 roku poślubiła George'a, wierząc, że tym razem małżeństwo będzie trwało wiecznie.
Wytrzymała z nim zaledwie osiem miesięcy. Tyle wystarczyło. by przekonać się o nieszczerości nowego męża. Nie kochał ani jej, ani Terry'ego. Miał tylko jeden cel: na plecach popularnej już piosenkarki chciał zrobić własną karierę. Wystawiła wiec jego walizki za drzwi i znowu została sama. Martina Melchera swojego trzeciego męża poznała, kiedy szukała agenta. I Martin wywiązał się z tej roli znakomicie. Doris uwierzyła, że właśnie on jest on dla niej przeznaczeniem.
Martin był wprawdzie od niej starszy i miał za sobą nieudane małżeństwo, ale to wcale jej nie przeszkadzało. Cieszyło ją, że był uroczym, obdarzonym poczuciem humoru kompanem oraz serdecznym przyjacielem jej i Terry'ego.
- Lepiej nie mogłam trafić -zwierzała się przyjaciołom.
W dniu swoich 27. urodzin Doris znowu została mężatką.
Byli wspaniałą parą. Ona śliczna i pełna wdzięku, on przystojny i troskliwy. Doris nareszcie była szczęśliwa. Martin zaadoptował Terry'go i był dobrym ojcem.
Przez 17 lat Doris uważała się za najszczęśliwszą osobę na świecie. Kochała i wierzyła, że jest kochana. W filmie robiła oszałamiającą karierę, zarabiała tyle, że mogła sobie pozwolić na kupno luksusowego domu. Wszystko wskazywało na to, że wreszcie los jej sprzyjał.
Zagrała wówczas w filmach, które do dziś ogląda się z przyjemnością. „Telefon towarzyski" z Rockiem Hudsonem, „Kochaj albo rzuć", „Posuń się kochanie". W jednym z filmów zaśpiewała swój największy przebój „Que sera, sera". Oscara co prawda nigdy nie dostała, ale w 1959 roku otrzymała nominację i była o krok od tej najważniejszej nagrody.
I oto nagle, niemal z dnia na dzień, stała się prawie nędzarką bez grosza. W 1968 roku Martin umarł i wtedy okazało się, że przez cały czas trwania małżeństwa oszukiwał ją. Szastał jej pieniędzmi i spekulował z nieuczciwym prawnikiem. Pozostawił Doris nie tylko bez grosza, ale w dodatku z wielotysięcznymi długami.
Tuż przed śmiercią, starając się uzyskać dodatkowe pieniądze na swoje spekulacje, Martin podpisał w imieniu żony umowę z telewizją na cykl programów „The Doris Day Show". Było to perfidne, ponieważ doskonale wiedział, że Doris sobie tego nie życzy.
Aktorka była bliska załamania nerwowego. Na szczęście znalazła wsparcie w jedynym mężczyźnie, na którego zawsze mogła liczyć. Terry miał już 26 lat i stał się prawdziwym przyjacielem i opiekunem matki. Obiecał Doris pomoc w wycofaniu się z telewizyjnej umowy i poradził wytoczyć proces nieuczciwemu wspólnikowi Martina.
Z pierwszej rady Doris nie skorzystała. Po pierwsze - musiała teraz zarabiać, bo kasa domowa świeciła pustkami. Po drugie - nie zwykła wycofywać się z podjętych w jej imieniu zobowiązań, nawet w takiej sytuacji.
Skorzystała natomiast z drugiej rady syna i wytoczyła proces o odszkodowanie, żądając od nieuczciwego prawnika zwrotu 22 milionów dolarów. Sprawa zakończyła się ugodą, w wyniku której Doris dostała 6 milionów. Po tych doświadczeniach Doris naprawdę miała dość mężczyzn. Za każdym razem, kiedy chciała ułożyć sobie życie, kończyło się to dla niej bolesną porażką i rozczarowaniem. Z każdego związku wychodziła zraniona. Przestała też grać w filmach.
- Nie ma dla mnie scenariuszy. Zagrałabym, gdyby znalazło się coś odpowiedniego - tłumaczyła, dlaczego wycofała się z filmu.
Skończył się kontrakt z telewizją, którego nie chciała przedłużać i dla Doris nastał czas spokoju i odpoczynku po latach ciężkiej pracy.
Nie sądziła, że znów kiedyś wyjdzie za mąż. Ale w 1970 roku poznała Barry'ego Comdena, właściciela wytwornej restauracji i serce znów zaczęło jej mocniej bić. Poczuła się młoda i pełna sił. Miała wtedy 46 lat.
- "Nic tak nie odmładza kobiety, jak miłość" - mówiła z uśmiechem.
Teraz już była bardzo ostrożna. Najpierw w ogóle nie chciała słyszeć o małżeństwie. Zaproponowała, by po prostu zamieszkali razem bez ślubu. W końcu jednak uległa namowom Barry'ego i 14 kwietnia 1976 roku wyszła za niego za mąż. Sądziła, że po latach wspólnego mieszkania poznała go na tyle, by nie spotkały ją żadne niemiłe niespodzianki.
Ale i ten związek zakończył się fiaskiem. Okazało się, że jej męża bardziej pociągają panowie i jej pieniądze niż żona. W 1981 roku Doris rozwiodła się.
przestała ufać mężczyznom.Nadmiar uczuć przelała na zwierzęta. Pokochała te odrzucone i niechciane. Zdobyły jej serce zwłaszcza te cierpiące, poddawane doświadczeniom. Od tamtej pory gwiazda filmowa wciąż walczyła o ich prawo do godnego życia.
Aktorka założyła Doris Day Pet Foundation i Doris Day Animal League. Stworzyła dla czworonogów luksusowe warunki. Sam dzielnie jej w tym pomaga, zawsze jest przy niej i w chwilach zwątpień podtrzymuje ją na duchu.
W 1994 roku Doris wywalczyła prawo do godnego życia dla goryla Iwana, który prawie 30 lat spędził na wystawie sklepu w Tacoma. Iwan został przeniesiony do zoo, gdzie ma lepsze warunki i towarzystwo innych goryli.
- Miło było na niego patrzeć -mówiła Doris. - Stał się zupełnie innym stworzeniem.

Była kobietą, o której marzyły miliony mężczyzn. Kiedyś zapytano amerykańskich kosmonautów, którą kobietę zabraliby ze sobą w kosmos, gdyby zaistniała taka możliwość. Odpowiedzieli:
- Oczywiście, Doris Day!


Michael Curtiz reżyser i producent pierwszego filmu, w którym grała Doris "Romance on the High Seas" tak podsumował jej ekranowy wizerunek niewiniątka i życie osobiste.
"Znałem Doris, zanim jeszcze była dziewicą - powiedział. -I nieczęsto trafiają się dziewice, które mogą pochwalić się czterema małżeństwami."

Filmografia:
39 Films - Over 20 Years
Warner Brothers (WB) = 18
Universal (UNIV) = 7
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) = 7
20th Century Fox (20th FOX) = 3
Paramount (PARA) = 2
Columbia (COLU) = 1
Warner-Pathe (WAR) = 1

July 1948 WB Romance on the High Seas
(as Georgia Garrett) Jack Carson, Janis Paige, Oscar Levant, SZ Sakall

Apr 1949 WB My Dream Is Yours
(Martha Gibson) Jack Carson, Adolphe Menjou, Eve Arden, SZ Sakall

Aug 1949 WB It's a Great Feeling
(Judy Adams) Dennis Morgan, Jack Carson, Bill Goodwin

Apr 1950 WB Young Man with a Horn
Jo Jordan Kirk Douglas, Lauren Bacall, Hoagy Carmichael

Sept 1950 WB Tea for Two
(Nanette Carter) Gordon MacRae, Billy De Wolfe, Gene Nelson, Eve Arden, SZ Sakall

Nov 1950 WB The West Point Story
(Jan Wilson) James Cagney, Virginia Mayo, Gordon MacRae, Gene Nelson

Feb 1951 WB Storm Warning
(Lucy Rice) Ginger Rogers, Ronald Reagan, Steve Cochran

Mar 1951 WB Lullaby of Broadway
(Melinda Howard) Gene Nelson, SZ Sakall, Billy De Wolfe, Gladys George

July 1951 WB On Moonlight Bay
(Marjorie "Marjie" Winfield) Gordon MacRae, Jack Smith, Rosemary De Camp, Mary Wickes

Dec 1951 WB Starlift
Herself (cameo appearance) Gordon MacRae, Virginia Mayo, Gene Nelson, James Cagney

Jan 1952 WB I'll See You in My Dreams
(Grace LeBoy Kahn) Danny Thomas, Frank Lovejoy, Patrice Wymore, Mary Wickes

June 1952 WB The Winning Team
(Aimee Alexander) Ronald Reagan, Frank Lovejoy, Eve Miller, James Millican

Jan 1953 WB April in Paris
(Ethel S. "Dynamite" Jackson) Ray Bolger, Claude Dauphin, Eve Miller

May 1953 WB By the Light of the Silvery Moon
(Marjorie Winfield) Gordon MacRae, Leon Ames, Rosemary De Camp, Mary Wickes

Nov 1953 WB Calamity Jane
(Calamity Jane) Howard Keel, Allyn McLerie, Philip Carey, Dick Wesson

Apr 1954 WB Lucky Me
(Candy Williams) Robert Cummings, Phil Silvers, Eddie Foy, Jr, Nancy Walker

Jan 1955 WB Young at Heart
(Laurie Tuttle) Frank Sinatra, Gig Young, Ethel Barrymore, Elisabeth Fraser

June 1955 MGM Love Me or Leave Me
(Ruth Etting) James Cagney, Cameron Mitchell, Robert Keith, Tom Tully

June 1956 PARA The Man Who Knew Too Much
(Jo McKenna) James Stewart, Bernard Miles, Christopher Olsen (tu zaśpiewała swój słynny przebój "Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)" wygrana Oscar Najlepsza piosenka.

Nov 1956 MGM Julie
(Julie Benton) Louis Jourdan, Barry Sullivan, Jack Kelly, Frank Lovejoy

Aug 1957 WB The Pajama Game
(Katie "Babe" Williams) John Raitt, Carol Haney, Eddie Foy, Jr, Reta Shaw

Apr 1958 PARA Teacher's Pet
(Erica Stone) Clark Gable, Gig Young, Mamie Van Doren, Nick Adams

Nov 1958 MGM Tunnel of Love
(Isolde Poole) Richard Widmark, Gig Young, Elisabeth Fraser, Gia Scala

June 1959 COLU It Happened to Jane
(Jane Osgood) Jack Lemmon, Ernie Kovacs, Steve Forrest, Teddy Rooney

Oct 1959 UNIV Pillow Talk
(Jan Morrow) Rock Hudson, Tony Randall, Thelma Ritter, Nick Adams

Apr 1960 MGM Please Don't Eat the Daisies
(Kate McKay) David Niven, Spring Byington, Janis Paige, Richard Haydn

Nov 1960 UNIV Midnight Lace
(Kit Preston) Rex Harrison, Myrna Loy, John Gavin, Roddy McDowall

Apr 1962 UNIV Lover Come Back
(Carol Templeton) Rock Hudson, Tony Randall, Edie Adams, Jack Oakie

July 1962 UNIV That Touch of Mink
(Cathy Timberlake) Cary Grant, Gig Young, Audrey Meadows, Dick Sargent

Dec 1962 MGM Billy Rose's Jumbo
(Kitty Wonder) Jimmy Durante, Stephen Boyd, Martha Raye, Dean Jagger

Aug 1963 UNIV The Thrill of It All
(Beverly Boyer) James Garner, Arlene Francis, Edward Andrews, Zasu Pitts

Dec 1963 20th FOX Move Over, Darling
(Ellen Wagstaff Arden) James Garner, Polly Bergan, Chuck Connors, Thelma Ritter

Nov 1964 UNIV Send Me No Flowers
(Judy Kimball) Rock Hudson, Tony Randall, Edward Andrews, Paul Lynde

Dec 1965 20th FOX Do Not Disturb
(Janet Harper) Rod Taylor, Hermione Baddeley, Sergio Fatoni

July 1966 MGM Glass Bottom Boat
(Jennifer Nelson) Rod Taylor, Arthur Godfrey, Edward Andrews, Paul Lynde

June 1967 20th FOX Caprice
(Patricia Fowler) Richard Harris, Ray Walston, Jack Kruschen, Lilia Skala

Nov 1967 UNIV Ballad of Josie
(Josie Minick) Peter Graves, Audrey Christie, George Kennedy, Elisabeth Fraser

May 1968 MGM Where Were You When the Lights Went Out?
(Margaret Garrison) Robert Morse, Terry Thomas, Patrick O'Neal, Lola Albright

Aug 1968 WAR With Six You Get Eggroll
(Abby McClure) Brian Keith, Rat Carroll, Barbara Hersey, George Crlin

1968 Doris zaczęła kręcić "The Doris Day Show" (serial TV 1968 - 1973) A w 1985 i 1986 program "Doris Day Best Friends", do którego zapraszała swoich znanych przyjaciół, by wspominać stare czasy i zbierać pieniądze na zwierzęta.

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 16 października 2016, o 03:56 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
Ciekawostki:
Podczas kręcenia "Człowieka, który wiedział za dużo" zobaczyła, w jaki sposób wielbłądy, kozy i inne zwierzęta były traktowane w scenie rozgrywającej się na rynku. Od tego momentu zaangażowała się w działalność zapobiegającą krzywdzeniu zwierząt.
W czerwcu 2004 George W. Bush uhonorował ją Medalem Wolności. Doris nie odebrała go osobiście, gdyż boi się latać samolotem.
Reżyser Michael Curtiz chciał, aby zagrała Judy Lane w filmie "The Jazz Singer". Aktorka jednak nie była zainteresowana tym projektem i ostatecznie angaż otrzymała Peggy Lee.
Była brana pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Historia Heleny Morgan". Aktorka odmówiła, gdyż uznała, że jest to postać bardzo różniąca się od jej wizerunku ekranowego i angaż otrzymała Ann Blyth.
Chciano ja obsadzić w filmie "Absolwent", jednak nie zgodziła się ze względu na rozbierane sceny, rolę zagrała Anne Bancroft.
Scena uderzenia w twarz Doris przez Jamesa Cagneya w filmie Kochaj albo odejdź (Love Me or Leave Me) z 1955 wyszła tak prawdziwie, bo Cagney spoliczkował Doris na prawdę, ona się tego nie spodziewała.


Doris często do pracy w wytwórni jeździła rowerem i policja powiedziała, że niestety nie mogą dać jej ochrony.
Miała też swój program radiowy "Doris Day Show", oraz telewizyjny "Doris Day CBS Special".
Doris nagrała ponad 700 piosenek, jej głos to kontralt.
Wybrane utwory: "Be Mine Tonight (Noche de Ronda)", "Secret love", "Hold me in your arms", "It's Magic", " Too Marvelous for Words", "Day By Day", "Love Me Or Leave Me", "Time to say good night", "Hooray for Hollywood", "I Have Dreamed", "Never Look Back", "Dream A Little Dream Of Me"
Obecnie Doris mieszka w Carmel, żyjąc otoczona swoimi zwierzętami i ma się dobrze.
Zdjęcia z tegorocznych urodzin Doris z 3 kwietnia
Pozdrawia fanów ze swojego domu
Obrazek
Tak Doris wyglądała 03:04.2016
Obrazek
1950 koło domu - Doris i syn Terry Melcher
Obrazek
1951 śub Doris i jej trzeciego mężą Marty Melchera
Obrazek
Zapraszam:)

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 16 października 2016, o 15:17 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
O0ficjalne strony:
Doris Day - Legendary Actress and Singer
DDF-Doris Day Animal Foundation
Doris Day Animal Leagune
Fanowskie strony: Doris Day Net Forum to prowadzi Brytyjczyk Bryan
Nieoficjalna strona prowadzona przez fanów, ci sami fani prowadzą też stronę na Twitterze i Facebook: dorisdaymagic1 i Facebook: Facebook Są to strony fanów amerykańskich.
Na Facebooku jest więcej fanowskich profili Doris, ale ja wypisałam te najwazniejsze.
ADRESY:
Doris Day
P.O. Box 223163
Carmel, CA 93922
California USA

Doris Day
c/o Doris Day Animal League
PO Box 1008
Versailles, KY 40383
Kentucky.USA

Ms. Doris Day
DORIS DAY ANIMAL FOUNDATION
8033 Sunset Blvd., Suite 845
Los Angeles, CA 90046
USA
Moje zdjęcie Doris z autografem napisanym specjalnie dla mnie <3
Obrazek
Relikwia, wisi w pokoju na honorowym miejscu <3

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 16 października 2016, o 20:17 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3049
Wow autografu od swojej ulubionej gwiazdy to tylko pozazdrościć :) Jak go zdobyłaś?

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 16 października 2016, o 21:12 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
ElsieMarina napisał(a):
Wow autografu od swojej ulubionej gwiazdy to tylko pozazdrościć :) Jak go zdobyłaś?

Po prostu napisałam pod te trzy adresy, co podałam powyżej i z jednego przyszedł list (tylko teraz nie pamiętam, z którego). Ja regularnie pisze do Doris na jej prywatny adres do Carmel, gdzie ona mieszka. Na Boże Narodzenie i na jej urodziny, po za upominkami typowo z Polski i jakimiś gadżetami z mojego regionu i oczywiście kartkami z życzeniami, zawsze proszę o autograf. Dostałam raz i długo nie czekałam. Choć Doris dostaje tysiące listów od fanów z całego świata. A zdjęciami ich psów i kotów mogła by wytapetować całą swoją willę od podłogi po sufit,. bo jak wiemy jest miłośniczką zwierząt. Biorę też udział w różnych akcjach urodzinowych, świątecznych. Na przykład: chyba z dwa lata temu, był podany taki bezpłatny numer do jednego z fanów, który Doris osobiście zna (on napisał też o Doris książkę, o spotkaniu z nią) i tam się dzwoniło, by złożyć jej życzenia urodzinowe. To się nagrywało i potem zrobili z tego płytę i wręczyli Doris. Na początku się bałam, czy to aby bezpłatnie z Polski do USA, ale on mi napisał, co zrobić by dzwoniąc z Europy, dzwonić za darmo i tak zrobiłam. Te życzenia ukazały się też na jednej z nieoficjalnych stron o Doris. Akcje są różne, jak mam możliwość to się do nich przyłączam, niestety marzenie o spotkaniu Doris osobiście, jak wiesz jest nieosiągalne niestety... Książkę wyżej wspomnianą też mam "My "Secret Love" Affair with Doris Day" autor Mr. Michael J DeVita. Mam też "Doris Day’s Best Friends" książkę z mnóstwem zdjęć Doris ze swoimi czworonożnymi pupilami i autobiografię "Doris Day: Her Own Story". Książek jest o Doris mnóstwo, ale niestety w niektórych dużo bzdur jest napisane, jak miałam zamiar kupić jakąś biografię, książkę o niej, to zapytałam fanów, co polecają i polecili autobiografię "Doris Day: Her Own Story". Więc kupiłam. A po za tym płyty CD, DVD, audycje radiowe, filmy biograficzne, dokumentalne, wywiady radiowe itd... Gdyby ktoś chciał zobaczyć moja kolekcję, to część wrzuciłam tu: ♥Doris Day♥ hasło do folderu anialek36 Fani Doris są super, tak jak ONA i z miła chęcią dzielą się swoimi zbiorami. Pozdrawiam:)

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 20 października 2016, o 21:43 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1796
jeju, fajnie tak pisać do swojej ukochanej gwiazdy, wysyłać jakieś małe prezenciki i życzenia, super, ogromnie zazdroszczę!

ja Doris bardzo mało znam, oglądałam tylko Kwiecień w Paryżu i film był całkiem niezły, Doris świetnie zagrała :) mam na oku jeszcze właśnie wyżej wspominany Człowiek, który wiedział za dużo, bo podobają mi się filmy Hitchcocka

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 20 października 2016, o 21:45 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3049
Ja szczerze mówiąc to nic o niej nie widziałam, ale na pewno nadrobię.

Bardzo ci zazdroszczę, że mogłaś do niej pisać i że zdobyłaś ten autograf. Ciekawe co ja bym napisała do Marilyn gdyby było to możliwe :D

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 20 października 2016, o 21:59 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1796
Obrazek

bardzo ładna :oops:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 20 października 2016, o 22:08 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3049
Tak jak pisałam wcześniej, avatar z Doris kojarzy mi się z MM na planie "Skłóconych z życiem", chyba przez tą jasna bluzkę :)

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 21 października 2016, o 21:26 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
ElsieMarina napisał(a):
Ja szczerze mówiąc to nic o niej nie widziałam, ale na pewno nadrobię.

Bardzo ci zazdroszczę, że mogłaś do niej pisać i że zdobyłaś ten autograf. Ciekawe co ja bym napisała do Marilyn gdyby było to możliwe :D


"I love you Doris" ja to między innymi napisałam, a Ty byś tylko zmieniła na Marilyn. A reszta to peany na cześć Dodo :)

castagna napisał(a):
jeju, fajnie tak pisać do swojej ukochanej gwiazdy, wysyłać jakieś małe prezenciki i życzenia, super, ogromnie zazdroszczę!

ja Doris bardzo mało znam, oglądałam tylko Kwiecień w Paryżu i film był całkiem niezły, Doris świetnie zagrała :) mam na oku jeszcze właśnie wyżej wspominany Człowiek, który wiedział za dużo, bo podobają mi się filmy Hitchcocka
"Człowiek, który wiedział za dużo" często leci w TV chyba na Kultura, a filmy z DD na kanale TCM, którego niestety nie mam. No najwięcej przy okazji jej urodzin 3 kwietnia.

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 21 października 2016, o 22:07 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 21 października 2016, o 22:08 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3049
bardzo ładne zdjęcia :)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 23 października 2016, o 15:15 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
ElsieMarina napisał(a):
bardzo ładne zdjęcia :)
Zdjęcia, jak zdjęcia, ale osoba na nich zjawiskowa <3

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 23 października 2016, o 18:36 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
castagna napisał(a):

ja Doris bardzo mało znam, oglądałam tylko Kwiecień w Paryżu i film był całkiem niezły, Doris świetnie zagrała :) mam na oku jeszcze właśnie wyżej wspominany Człowiek, który wiedział za dużo, bo podobają mi się filmy Hitchcocka

Tu możesz kilka filmów online obejrzeć: Filmy z Doris

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doris Day
PostNapisane: 24 października 2016, o 01:57 
Dziewczyna żołnierzy
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 13 października 2016, o 12:35
Posty: 387
ObrazekObrazekObrazekObrazek
z filmu "Kochanku wróć" :D

_________________
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Obrazek
mój chomik-zapraszam
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do: