Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 29 marca 2024, o 00:07



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Duch Marilyn
PostNapisane: 11 października 2016, o 00:07 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
Co sądzicie o tych opowieściach ludzi, którzy rzekomo widzieli ducha MM?
Pojawiły się twierdzenia, jakoby była widziana w pobliżu swojego domu, w Hollywood Roosevelt Hotel (zwłaszcza w lustrze, podobno widziała ją kobieta owo lustro czyszcząca), w alei gwiazd:
http://realparanormalexperiences.com/ma ... -sightings

Tutaj jest nawet zdjęcie "jej ducha" w lustrze, ale ja jakoś nie bardzo w to wierzę:
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-814833

Niektórzy twierdzą, że ją widzieli i z nią rozmawiali, hmmm.... Niektóre osoby będące tzw. "medium" twierdzą, że wyczuwają energię dającą im do zrozumienia, że to było przypadkowe samobójstwo, inne zaś że morderstwo...

Jakiś mężczyzna podobno robiąc zdjęcie jej cadillaca zobaczył ją za kierownicą co na zdjęciu uwidoczniło się jako różowa mgiełka.

Tutaj jest jakieś nagranie na którym niby to widać białą twarz MM nad bramą na końcu filmu (jest to zaznaczone kwadratem, ale to jest oczywiste fałszerstwo wg mnie i wielu innych jak widać w komentarzach):
https://www.youtube.com/watch?v=NqfpdGNc90w

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duch Marilyn
PostNapisane: 11 października 2016, o 09:58 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
"One weekend three of us...my son, a friend, and I...were all sitting at my dining room table visiting. My friend had a Laptop on the table. It was on, but nothing was open, no windows, no software, no music player.
At some point, I picked up a book that was on the table and handed it to my son for him to see. I had just given it to my friend as a gift the day before. The book cover had a photograph of Marilyn Monroe.
The moment I handed the book to my son, the laptop computer suddenly began playing a song by Marilyn Monroe. We all looked at each other and threw up our hands, saying none of us had touched it. My friend freaked out. She showed us the music player had a long list of songs, but there was only one song by Marilyn. The day before another paranormal event had happened that was pretty incredible, so this 2nd event really got our attention.
An ironic point to make about all this is that my friend was a Marilyn Monroe look-alike. She made appearances from time to time at Marilyn-related events as a past-time.
We all agreed the song on the computer must have been played by a cybernatural ghost. The question is, was it Marilyn? True story!"

(http://www.unexplained-mysteries.com/fo ... yn-monroe/)

Lisa Williams, a Los Angeles-based medium, tells of her own experience with the ghost of Marilyn. While sitting in the bar area of the hotel, she spotted a figure walking down the stairs.
“She looked at me and smiled. I said: ‘Oh my God, I’ve just seen Marilyn.’ She was wearing a pink outfit and looked very sexy.”
Lisa later returned to the hotel and went to the mirror. “I touched it and could feel her presence. She’s trapped between two worlds and hasn’t passed into the light. She can’t leave Hollywood: she still wants to be a part of it all.
“I asked her why she’s here and she said: ‘I just want to be loved.’ I felt that her heart was broken and she is craving the love of a good man.”

(http://www.express.co.uk/expressyoursel ... back-at-me)

Tutaj jest rozmowa ze zmarłą Marilyn (za pośrednictwem jasnowidza). Dla mnie to bujda na resorach. W sumie przeczytać można:

http://www.the-line-up.com/conversation ... airvoyant/

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duch Marilyn
PostNapisane: 11 października 2016, o 20:08 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Bardzo lubię takie tematy paranormalne, ale jeśli chodzi o Marilyn to trzeba wziąć pod uwagę jej niesłabnącą popularność i to, że wiele osób chce zyskać dzięki niej rozgłos.

Ta biała twarz Marilyn na filmiku z YT to według mnie zwyczajne złudzenie optyczne. Widzimy to, co chcemy zobaczyć. Nie ma tam ducha Marilyn.

Co do tego lustra, to nie przekonuje mnie to. Wszystko jest "prawdopodobne", ale nic nie jest pewne, nawet to, czy to sama Marilyn te lustro kupiła. Nawet jeśli ktoś dowiódłby, że na tym zdjęciu jest - prostym językiem mówiąc - duch, to jaka jest pewność, że to akurat Marilyn? Nie ma żadnej pewności i nigdy nie będzie.

W te wszystkie historie z przywoływaniem Marilyn przez medium nie wierzę. Wg mnie pic na wodę, żeby tylko mieć rozgłos i żeby ktoś poszedł do takiego "medium od Marilyn" i zostawił tam swoją wypłatę. Takie jest moje zdanie. Co nie znaczy, że w ogóle nie wierzę w jakiekolwiek zdolności przywoływania zmarłych dusz. Jednak w przypadku Marilyn to według mnie same kłamstwa i bujdy.

W jedyne, w co mogę uwierzyć to to, że ktoś kto mieszkał lub obecnie mieszka w jej domu, może czasem odczuwać jej obecność. Tak po prostu. Nie jakieś tam zwidy, poruszające się przedmioty itp. tylko samą obecność kogoś jeszcze, kogoś kto tam tragicznie zmarł. Dusze zmarłych często wracają w miejsce gdzie zakończyło się ich ludzkie życie. Zwłaszcza, jeśli była to nagła śmierć.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duch Marilyn
PostNapisane: 11 października 2016, o 21:33 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
Uważam podobnie jak Ty. Zwłaszcza jeśli chodzi o ten hotel, który dzięki temu zyskuje dodatkowy rozgłos i reklamę.
A oszustów na świecie nie brakuje. Jak to mówią - wariaci są wśród nas :)

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Duch Marilyn
PostNapisane: 11 października 2016, o 21:36 
Olśniewająca Amanda
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 20 września 2016, o 16:39
Posty: 863
ElsieMarina napisał(a):
W jedyne, w co mogę uwierzyć to to, że ktoś kto mieszkał lub obecnie mieszka w jej domu, może czasem odczuwać jej obecność. Tak po prostu. Nie jakieś tam zwidy, poruszające się przedmioty itp. tylko samą obecność kogoś jeszcze, kogoś kto tam tragicznie zmarł. Dusze zmarłych często wracają w miejsce gdzie zakończyło się ich ludzkie życie. Zwłaszcza, jeśli była to nagła śmierć.


Tak, a MM była do tego domu bardzo przywiązana i był to jej jedyny własny dom. Zostawiła tam na pewno bardzo pozytywną energię.

_________________
"...albowiem tam, gdzie nie ma już nadziei, pozostaje jeszcze śpiew."

- Victor Hugo, Les Misérables
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron