Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 14:27



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 6 października 2015, o 12:44 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
stwierdziłam, że możemy trochę się pobawić; napisać jaka by była Marilyn w tych czasach, co by robiła, co by lubiła: jeść, czytać, słuchać, oglądać, itd., a czego by nie znosiła, znając jej jako tako charakter, przeżycia, miłości, możemy stworzyć taką współczesną Marilyn

chodzi o to, że nadal jest młoda (w swoim wieku, nie żadne starzenie się) i po prostu żyje w obecnych czasach

może to wywołać fajną dyskusje, bo ktoś może nie zgadzać się z pomysłem innej osoby, i w ogóle fajnie jest czasami coś sobie powyobrażać, mam nadzieję, że ta "zabawa" przypadnie wam do gustu i szybko się nie znudzi :)

to ja zacznę, tak orientacyjnie

1. Marilyn i social media
jak dobrze wszyscy wiemy - social media jest wszędzie, jest to modne, wygodne, ale czasami jest to mocna przesada, szczerze uważam, że Marilyn raczej by nie połykała wszystkiego jak pelikan, na Facebook'u miała by ewentualnie jakiś fanpage z informacjami, ale prywatnego życia by nie ujawniała aż tak mocno (w końcu lubiła swoją małą prywatność ;) ), za to sądzę, że na Instagramie mocno by się udzielała, uważała się za piękną kobietę, lubiła być fotografowana, więc zdecydowanie wstawiałaby zdjęcia; ze spaceru, ze swoją miłością życia, zwierzaków, co obecnie czyta, nad jakim filmem pracuje, albo jakieś zdjęcia twórcze jej wykonania, np. zdjęcia krajobrazów z wakacji czy wycieczek, jej ogrodu (jeśli by takowy posiadała), itd., i na tym koniec, myślę, że ona lubiła pewien minimalizm, więc konta na tych dwóch portalach jak najbardziej jej wystarczą ;)
Obrazek

2. Marilyn i samochody
każdy lubi ładne samochody, ja osobiście nie widzę jej w żadnym dużym aucie typu Porsche Cayenne czy BMW x5, raczej w czymś subtelnym, małym, jak np. Mini, ale jak już mam wybrać, to we włoskim Fiacie 500 wyglądałaby cudownie! :3 no jeśli oczywiście, to ona miała by prowadzić :D
Obrazek

no to to jest taki początek, na czym to polega, co można pisać, itd., teraz tylko zachęcam do dyskusji i dodawania swoich propozycji :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 7 października 2015, o 10:11 
Dziewczyna z chóru
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 07:56
Posty: 84
Lokalizacja: Wrocław
Fajny pomysł, można puścić wodze fantazji :) Często zastanawiałam się, jak wyglądałaby współczesna Marilyn. Myślę, że na pewno mocno udzielałaby się w różnych organizacjach walczących o prawa dzieci i zwierząt, byłaby też zaangażowana w politykę, raczej po tej lewej stronie. Pewnie byłaby też feministką tzw. trzeciej fali, na pewno miałaby mnóstwo zwierząt i uczestniczyłaby w różnych akcjach charytatywnych na rzecz osieroconych dzieci. Starałaby się chronić swoją prywatność, ale nie stroniłaby od spotkań z fanami, chociaż zawsze otaczałaby ją pewna aura niedostępności i tajemnicy. Myślę, że wszechobecność paparazzi mogłaby przyczynić się u niej np do załamań nerwowych. Nadal uczestniczyłaby w sesjach zdjęciowych, prawdopodobnie wyłamałaby się z głównego nurtu i nie godziłaby się na drastyczne ,,fotoszopowanie" jej wizerunku. Przyjaźniłaby się z artystami, poetami i pisarzami. Marilyn byłaby Marilyn, miałaby w sobie magie i charyzmę i myślę, że wywarłaby olbrzymi wpływ na świat, tak jak zrobiła w połowie XX w.

_________________
Obrazek
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 7 października 2015, o 11:43 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
salirxe napisał(a):
Myślę, że na pewno mocno udzielałaby się w różnych organizacjach walczących o prawa dzieci i zwierząt, byłaby też zaangażowana w politykę, raczej po tej lewej stronie. Pewnie byłaby też feministką tzw. trzeciej fali, na pewno miałaby mnóstwo zwierząt i uczestniczyłaby w różnych akcjach charytatywnych na rzecz osieroconych dzieci. Starałaby się chronić swoją prywatność, ale nie stroniłaby od spotkań z fanami, chociaż zawsze otaczałaby ją pewna aura niedostępności i tajemnicy. Myślę, że wszechobecność paparazzi mogłaby przyczynić się u niej np do załamań nerwowych.


tutaj się z tobą zgodzę, a co do sesji; myślę, że była by "fotoszopowana", ponieważ to już jest tak normalne zjawisko, w gazecie rzadko kiedy pojawia się zdjęcie bez obróbki albo jakaś reklama bez tuningu, a nawet myślę, że by jej się to całkiem spodobało, bo mogła by przyjść z podkrążonymi oczami po nieprzespanej nocy, a i tak zostało by to poprawione ;) Marilyn raczej nie chciała się starzeć, więc jak najbardziej chciała by wyglądać młodo i dobrze na zdjęciach :P taka jest oczywiście moja opinia :D

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 14 października 2015, o 12:10 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
4. Marilyn i tatuaże
myślę, że zrobiłaby sobie jakiś mały, delikatny, nie rzucający się zbytnio w oczy, ale dużo dla niej znaczący tatuaż, typu jakaś ważna dla niej data gdzieś na nadgarstku, kostce, naprawdę w dyskretnym miejscu

co wy o tym sądzicie?

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 14 października 2015, o 17:28 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Ja uważam, że Marilyn nigdy nie zrobiłaby sobie tatuażu ponieważ jej ciało to było jej narzędzie pracy. Lubiła mieć mlecznobiałą skórę, wszędzie równomiernie w tym samym odcieniu.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 16 października 2015, o 11:44 
Dziewczyna z chóru
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 07:56
Posty: 84
Lokalizacja: Wrocław
Zgadzam się z ElsieMarina - Marilyn mogłaby podziwiać tatuaże u innych, ale sama nigdy by go sobie nie zrobiła.

_________________
Obrazek
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Współczesna Marilyn
PostNapisane: 19 października 2015, o 23:09 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
w sumie nie patrzyłam na to z tej strony :D

5. Marilyn charytatywnie
uważam, że udzielała by się bardzo mocno na różnych zbiórkach, aukcjach, akcjach humanitarnych, wspomagała by różne ośrodki, a także schroniska, jak dobrze wiemy, Marilyn nigdy nie była osobą "znieczuloną" na krzywdę innych
Obrazek

a co wy o tym sądzicie? :)

macie swoje pomysły?

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron