Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 22:17



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bert Stern
PostNapisane: 22 grudnia 2015, o 11:33 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Bertram Stern (ur. 3 października 1929, zm. 26 czerwca 2013) - amerykański fotograf pochodzenia żydowskiego.

Urodził się na Brooklynie, w rodzinie żydowskich emigrantów, a jego ojciec był pracownikiem nowojorskiego zakładu fotograficznego, specjalizującego się w portretach dziecięcych. Mając 16-lat porzucił szkołę i podjął pierwsza pracę w magazynie Look. Następnie piastował stanowisko dyrektora artystycznego magazynu Mayfair, samemu zaczynając karierę fotograficzną.

W 1951 r., został wcielony do amerykańskiej armii i wysłany w ramach służby do Japonii, w charakterze fotoreportera wojskowego. Po powrocie do kraju odniósł pierwszy duży sukces w branży fotografii reklamowej wykonując zdjęcie reklamowe wódki Smirnoff prezentowane na słynnej Madison Avenue w Nowym Jorku, co przyniosło mu znaczne uznanie.

Światową sławę i rozpoznawalność przyniósł mu cykl zdjęć znanych jako The Last Sitting, będących zbiorem 2500 zdjęć wykonanych dla magazynu Vogue, prezentujących aktorkę Marilyn Monroe. Sesja zdjęciowa miała miejsce w 1962 r., w Hotelu Bel-Air w Los Angeles i trwała 3 dni (było to na 6 tygodni przed śmiercią aktorki). Album Sterna - The Last Sitting, został opublikowany w 1982 r., i ponownie w 2000 r., ciesząc się dużą popularnością ze względu na fakt iż była to ostatnia sesja fotograficzna aktorki przed śmiercią.

Stern cieszył się uznaniem jednego z najlepszych amerykańskich fotografów komercyjnych lat 60 i 70 - XX wieku. Pozowało mu także wiele uznanych aktorek i modelek tamtych czasów w tym: Audrey Hepburn, Sophia Loren, Elizabeth Taylor i Twiggy.

źródło:
wikipedia.pl


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

zapraszam do dyskusji! :) co myślicie o tej sesji?

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 19:18 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
Stern chyba jako jedyny fotografik udostępnił w swojej książce niemal wszystkie wykonane przez siebie zdjęcia Marilyn, ponad 2 tysiące. Czuć na nich już klimat lat 60 :)
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 21 stycznia 2016, o 19:46 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
fajnie byłoby taki album mieć na swojej półce, ale pewnie ceny są zawrotne :roll:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 11 lutego 2016, o 23:04 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
skopiuję swoją opinię na temat dokumentu

castagna napisał(a):
Bert Stern. Prawdziwy Madman (2011)

Elsie, dziękuję za podrzucenie, oczywiście jestem zachwycona, aż nie wiem co napisać...

nigdy nie zagłębiałam się w historię fotografów, bo nigdy fotografią się nie interesowałam, a czasami nawet jej nie rozumiałam, ale postać Sterna mnie zachwyciła, kojarzyłam go tylko ze zdjęć z Marilyn, a tu proszę... tyle świetnych fotografii jego autorstwa, które kiedyś widziałam, a nie wiedziałam, że to jego sprawka, a człowiekiem był naprawdę interesującym, ciekawe miał życie, i podobała mi się jego filozofia na te "stare lata", dokument cudowny, pewnie już wszyscy go widzieli, ale polecam go :D 9/10!

oglądałam napisy do końca, aby nacieszyć się tymi fotkami :D


i dodam:

sesją do filmu Lolita zachwycałam się bardzo długo, ale nigdy nie skojarzyłam sobie i nie miałam pojęcia, że tą sesje wykonał fotograf Marilyn, te zdjęcia są genialne

Obrazek

i te jego reklamy dla Smirnoffa, no jestem zachwycona i pełna podziwu <3 teraz to mocno nakręciłam się na ten album co wspominałaś i co Elsie mi o nim powiedziała, jeeeeju :twisted:

tak samo nie miałam pojęcia, że zrobił fotki Twiggy,
Obrazek

Bardot
Obrazek

ani że ta sesja Lohan też była wykonana przez niego myślałam, że ktoś po prostu chciał to wszystko naśladować
Obrazek

jestem zachwycona tym człowiekiem <3

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 12 lutego 2016, o 00:20 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Ja też nic o nim nie wiedziałam i nie kojarzyłam bo nie interesowałam się fotografią. Ani, że to właśnie ON zrobił te wszystkie słynne fotki, które znałam wcześniej. Ten dokument jest rewelacyjny dlatego oglądałam go 3 razy :D Bardzo pozytywny i sympatyczny człowiek. I zabolało kiedy opowiadał o zdjęciach Marilyn, które mu wywalili do kosza...

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 12 lutego 2016, o 20:13 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
tak, to było chore zjawisko :shock: ale tak to jest z redakcjami i złotym interesem jakim jest Marilyn :?

a co do tego albumu, to patrzyłam ceny na ebay'u i na przeliczenie to wychodzi jakieś 1172,18 zł - niby nadal cena wysoka, trochę ciężka jak na warunki Polskie, ale mam kogoś w Stanach, co by mógł kupić i przesłać, więc może taniej by wyszło niż kupowanie na ebay'u, no nakręciłyście mnie dziewczyny na ten album :D jakbym wygrała w totka, to bym kupiła po jednym dla każdej z nas :D w ogóle bym się nie zastanawiała!

a tu to już w ogóle rarytas z podpisem
http://www.ebay.com/itm/Marilyn-Monroe- ... SwXshWq5ml

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 12 lutego 2016, o 20:30 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Niestety na moją kieszeń to bardzo drogi album. Jednak miałam przyjemność go obejrzeć u innej fanki dzięki Dorci. Gdybym tylko mogła to natychmiast bym go kupiła bo jest rewelacyjny, pokaźnych rozmiarów. Na prawdę wart swojej ceny.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 13 kwietnia 2016, o 10:20 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
no i ten album cały czas mi się marzy... :'(

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 13 kwietnia 2016, o 11:12 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
to taka perełka dla fana... ale nic się nie martw, może uda nam się go zobaczyć. Adam teraz jest w PL na miesiąc i pojawił się temat małego spotkania, a on ma Sterna! <3

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 13 kwietnia 2016, o 11:13 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
O JAAAAA O JAAAAA NO ALE TERAZ DZIŚ BĘDĘ MIAŁA SUPER DZIONEK 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: aż minek tutaj nie starcza :D hahaha, superancko! dawajcie znać i w ogóle, szefowo <3 <3 <3

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bert Stern
PostNapisane: 13 kwietnia 2016, o 11:20 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
No fajnie by było jakby się udało i Adam znalazłby czas :) Na pewno dam znać jeśli będzie to coś pewnego :D bo na razie to tylko taki zamysł urodzony w mojej głowie :D

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron