Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 17 października 2018, o 12:24Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 10 października 2015, o 15:59 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Pewnie czytaliście lub słyszeliście o różnych przyczynach śmierci Marilyn. Proponuje aby każdy przedstawił swoja teorię lub odrzucił inną, która według niego jest zupełnie nie trafiona. Po prostu podyskutujmy :)
Z pośród wielu domysłów i informacji najczęściej można spotkać się z 3 teoriami na temat śmierci Marilyn Monroe:

1. przedawkowała leki
2. zamordowała ją mafia
3. zamordowano ją na zlecenie Kennedych

Myślę, że powinniśmy się skupić na tych 3 teoriach. Chyba, że ktoś uważa, że Marilyn została zgładzona przez UFO bo takie teorie też się pojawiają.

1. Nie ulega wątpliwości, że Marilyn cierpiała na częste wahania nastrojów, była przy tym nieobliczalna. Wiele się mówi o tym, że cierpiała na chorobę dwubiegunową, zwaną wcześniej chorobą maniakalno-depresyjną. Marilyn potrafiła tkwić w głębokiej depresji, a później w fazie maniakalnej tryskać gwałtownym humorem by później z kolei znów pogrążyć się w depresji. Jest wiele odmian tej choroby. Cierpiała na nią m. in. Vivien Leigh, która dodatkowo nie pamiętała niektórych sytuacji. Podczas rozmowy z kimś nagle zmieniała się, zaczynała kogoś wyzywać, rzucać przedmiotami. Później nie wiedziała co się wydarzyło. Choroba sprawiła, że zaczęła szukać przypadkowego seksu z robotnikami, taksówkarzami (pamiętacie, że Greenson podobno odebrał telefon z policji, że jego pacjentka chodzi po nocach ulicą szukając mężczyzn?). Wszystko to przypomina fakty z życia MM. Przed śmiercią rozmawiając z synem Joego tryskała dobrym humorem, a parę minut później podczas rozmowy z Lawfordem jej zachowanie zmieniło się zupełnie. Dlatego uważam, że rozmowa z synem Joego nie jest istotnym faktem potwierdzającym, że nie mogła odebrać sobie życia bo była w dobrym humorze. Jej nastroje zmieniały się diametralnie i szybko. Viv tak samo jak Marilyn miała problem z bezsennością. Również dużo piła przez co strasznie schudła (podobnie jak MM). Oprócz leczenia farmakologicznego stosowano u niej elektrowstrząsy po których jej stan znacznie się poprawiał. Tak jak Marilyn, Viv nie wstydziła się swojego ciała i często myślała o tym by się rozbierać przed ludźmi. Wszystkie te zachowania są objawami choroby dwubiegunowej.
Marilyn w całym swoim życiu kilkakrotnie przedawkowała leki (podczas kręcenia SGTG czy The Misfits). Uzależniła się od tabletek nasennych i uspokajających w początkowym okresie swojej kariery. Wiadomym jest, że gdy przyjmuje się cały czas określoną dawkę to po czasie organizm reaguje na nią słabiej. Marilyn więc stopniowo zwiększała ilość przyjmowanych tabletek by odczuć ich działanie. Później popijała je szampanem by jeszcze bardziej zwiększyć efekt. To było igranie z ogniem. Podobnie jak Judy Garland (zmarła na skutek nieostrożnego przedawkowania barbituranów. Nie znaleziono w jej żołądku śladów po lekach co było spowodowane tym, że połykała je przez cały dzień w mniejszych ilościach, a nie w jednej dużej dawce ) , Marilyn nie kontrolowała ilości branych w ciągu dnia leków. Mogła tak jak Judy przyjmować je porcjami w ciągu całego dnia aż na koniec stężenie leków okazało się za duże w organizmie i doprowadziło do jej śmierci.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 15 grudnia 2015, o 11:31 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1795
w fakt.pl natknęłam się na coś takiego:

Cytuj:
Okoliczności śmierci Marilyn Monroe do dziś nie zostały wyjaśnione. Pojawiają się natomiast nowe informacje dotyczące ostatnich dni jej życia. Allan Abbott, szef jednego z najpopularniejszych domów pogrzebowych, napisał książkę „Pardon My Hearse”, z której wynika, że w ostatnich miesiącach życia aktorka nie dbała o siebie.

Marilyn Monroe – wielka gwiazda kina, a także jedna z atrakcyjniejszych kobiet świata, została znaleziona we własnym domu w Los Angeles 5 sierpnia 1962 r. Policja wezwała Allana Abbotta, właściciela najpopularniejszego wówczas domu pogrzebowego Abbott&Hast w Los Angeles. Jego pracownicy zajmowali się przygotowaniem zwłok, a także organizowaniem pogrzebów wielkich gwiazd. To on zadbał, aby ciało Marilyn Monroe podczas pogrzebu wyglądało pięknie. Jednak, jak zdradza dziś Allan Abbott, zaraz po śmierci prezentowało się fatalnie.

Nie chodzi tylko o ślady, które pojawiają się na ciele wraz ze śmiercią. Jak opowiada Abbott, Marylin Monroe wyglądała na zaniedbaną. Zupełnie inaczej wyobrażał sobie wielką gwiazdę. – Przypominała najzwyklejszą kobietę, która w dodatku nie dba o siebie. Miała odrosty, jej włosy były krótkie, rzadkie i zmierzwione. Od kilku tygodni musiała nie golić nóg, miała bardzo zaniedbane paznokcie u stóp i dłoni. Wśród rzeczy aktorki znaleziono wkładki, które wkładała w stanik, ponieważ jej naturalne piersi straciły jędrność – opowiada Allan Abbott. A przecież Marilyn Monroe miała tylko 36 lat!

Pracownicy Abbott&Hast zrobili wszystko co w ich mocy, by aktorka po śmierci wyglądała piękniej niż w ostatnich dniach życia. Pogrzeb, podczas którego trumna była otwarta, zgromadził setki wielbicieli. Po jej śmierci odnotowano także rekordową liczbę samobójstw. Jak podał „New York Times”, w ciągu jednego dnia zabiło się 20 osób.

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 11 stycznia 2016, o 20:03 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1795
przeniosę swoje pytanie do odpowiedniego wątku:

castagna napisał(a):
c) co sądzicie o samych kapsułkach? temat jest dość niejasny, powinny zabarwić przełyk aktorki a nic takiego nie zostało wykazane, myślicie, że to zwykłe przeoczenie patologów czy jednak "lek" był wprowadzony do jej organizmu w inny sposób?


i zgadzam się z tobą, Marilyn miała problem z lekami i całkowicie ich "nadużywała", ale czy ślad jakiś nie powinien zostać?

i czy to było świadome samobójstwo czy zwykłe przedawkowanie? tutaj kompletnie nie mam pojęcia, bo kilka rzeczy przemawia za jednym, a kilka za drugim...

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 7 lutego 2016, o 22:10 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Kilka faktów z autopsji.

- Marilyn ważyła 53 kg i miała 166 cm wzrostu
- dobrze odżywiona kobieta rasy kaukaskiej
- oczy niebieskie, włosy zafarbowane na blond
- na ciele dwie blizny chirurgiczne: pierwsza o długości 7 cm pozioma po usunięciu woreczka żółciowego, druga nad łonem o długości 12,7 cm po operacjach związanych z endometriozą
- serce ważyło 300 gram
- prawe płuco ważyło 465 gram, a lewe 420 gram
- żołądek Marilyn był prawie całkowicie pusty. Znajdował się w nim brązowy płyn o objętości około 20 ml. Nie zauważono tabletek.
- żadne kości nie wykazywały złamania
- głowa nie wykazywała stłuczenia ani krwotoku
- niewielki obszar wylewu daje się zauważyć w lewym biodrze i po lewej stronie dolnej części pleców

Obrazek

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 7 lutego 2016, o 22:46 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Toksykolog Raymond Abernathy znalazł w jej krwi stężenie pentobarbitalu (Nembutalu) wynoszące około 45 ppm. Według Physicians Desk Reference toksyczna ilość nembutalu zaczyna się od 12 ppm. Marilyn przekroczyła dawkę śmiertelną czterokrotnie!

Autpsja wykazała 8,0 mg procent wodzianu chloralu we krwi. Co po przekształceniu daje 80 mcg/ml. Niebezpieczny poziom przekracza się od 30 mcg/ml, a dawka śmiertelna wynosi 100 mcg/ml. Marilyn miała 3 razy więcej wodzianu chloralu niż wykazuje norma. Taka ilość wystarcza by spowodować śmierć.

Aby spowodować tak wysokie stężenie Marilyn musiała przyjąć 17-18 kapsułek wodzianu chloralu i około 60-70 nembutalu.

Można sobie wyobrazić około 100 kapsułek, jak duża to jest ilość. Marilyn połykała leki popijając je płynem. W jej pokoju nie znaleziono ani jednej szklanki. Czy przyzwyczajona do popijania leków mogłaby połknąć na sucho około 100 kapsułek? To jest duża garść leków.

Przy spożyciu doustnym tak dużej ilości leków w żołądku pozostają ślady u Marilyn niczego nie znaleziono.

Neurolog Louis A. Gottschalk i toksykolog Robert H. Cravey opublikowali w 1972 roku wyniki swoich badań przeprowadzone na około 1500 ciałach osób, zmarłych po przedawkowaniu narkotyków wprowadzonych do organizmu doustnie. Każdy przypadek obejmował analizę żołądka w którym za każdym razem znajdowały się pozostałości po przyjmowanych doustnie kapsułkach/lekach/narkotykach.

Co jest ważne doktor Thomas Noguchi koroner, wysłał do dalszych badań wątrobę, nerki, mocz i jelita. Raymond Abernathy główny toksykolog pod nadzorem głównego patologa Theodore Curphy'ego stwierdził, że w jelicie cienkim, żołądku i układzie pokarmowym brak jest śladów po lekach. Resztę pobranego materiału do badań wyrzucił... gdyby zbadano nerki, czyli ostatnią część gdzie dostają się niewykorzystane przez organizm resztki leków, raz na zawsze stwierdzono by czy Marilyn przyjęła leki doustnie. Jeśli tak to pozostałości byłyby obecne w nerkach. Niestety nerki nie przebadano i nie zabezpieczono do dalszych badań.
Każdy z testów toksykologicznych był przeprowadzony w UCLA Medical Center gdzie był obecny również dr Greenson. Jak sam twierdził w dzień śmierci Marilyn, podawał jej leki uspokajające. Przebadanie nerki również rozwiałoby wątpliwości czy faktycznie podał coś takiego Marilyn. Kluczowa w sprawie nerka dziwnym faktem została zniszczona.

Przyjmując 4 razy większą dawkę leków
, która mogła ją zabić, wydaje się dziwnym fakt, że po tak dużej liczbie kapsułek nie było śladów ani w żołądku ani w jelicie. Gdzie spośród w/w przebadanych 1500 ciał po przedawkowaniu leków/narkotyków potencjalne ofiary przyjmowały o wiele mniejsze dawki w porównaniu do Marilyn, a w ich żołądkach zawsze znajdowały się ślady zażywanych kapsułek.

Jeśli Raymond Abernathy przebadał nerkę i znalazłby pozostałości po lekach, odnotowano by, że Marilyn popełniła samobójstwo i byłoby po sprawie. Czy wierzyć, że w ogóle nie badał nerki po tym jak nie znalazł niczego w jelicie i żołądku? Główny toksykolog nie zbadał nerki i po prostu ją wyrzucił? Według mnie przebadał ją, ale tam również nie znaleziono leków co bardzo komplikowałoby sprawę dla niektórych osób. Oznaczałoby to duże podejrzenie morderstwa. Dla kogo ta informacja byłaby niewygodna? Tego się nie dowiemy.

Faktem jest, że Marilyn była w złej kondycji psychicznej. Przyjmowała leki od których była uzależniona, miała duże i częste wahania nastrojów. Raz była pogodna, szczęśliwa, uśmiechnięta i snuła plany na przyszłość by po chwili pogrążyć się w głębokiej depresji i rozpaczy. Przechodziła od fazy maniakalnej w depresyjną. W takim stanie nie byłoby dla nikogo rzeczą dziwną, że popełniła samobójstwo. Jednak biorąc pod uwagę dziwne zdarzenia, opieszałość w wezwaniu policji, znikające materiały dowodowe, znikające taśmy z jej rozmów telefonicznych i wiele innych rzeczy, to według mnie to nie było po prostu samobójstwo, choć mogło się tak stać. Jednak nie tego dnia w którym odeszła.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 8 lutego 2016, o 11:05 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1795
:shock: przerażające... tyle pytań, a tak niewiele odpowiedzi :o dziękuję za te informacje, bo przyznam się, że niewiele wiedziałam, jedynie właśnie z Morderstwo zatuszowane

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 15 lutego 2016, o 14:19 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Poniżej książka napisana przez fanów, analizująca ostatnie dni i godziny życia Marilyn, a także przyczyny jej śmierci.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 23 czerwca 2016, o 07:34 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Wciąż niejasne pozostają pytania:

- dlaczego usunięto materiał do dalszych badań wyjaśniających przyczynę śmierci?
- dlaczego teren, a przede wszystkim sam pokój Marilyn nie został zabezpieczony przez policję? Każdy mógł tam wejść i zatrzeć ślady. Wiemy, że na pewno była tam Pat. A dzień później Inez Melson, która zabrała wszystkie jej listy i osobiste dokumenty.
- dlaczego zniknęły wszystkie oryginalne zdjęcia policyjne? Pozostały tylko niewyraźne kserokopie.
- dlaczego zniknęły rejestry jej rozmów telefonicznych?
- dlaczego Marilyn miała plamy opadowe po prawej stronie twarzy, skoro gdy znaleziono ją martwą leżała na lewej stronie?
- dlaczego Pat przez całe życie milczy na temat śmierci Marilyn?

Kilka faktów:

- pierwszy do domu Marilyn o godzinie 4:35 przybył sierżant Jack Clemmons. Obecni byli tam już Greenson, Engelberg, Eunice, a także Milton Rudin, który wyszedł przed przybyciem sierżanta. To właśnie Clemmons zauważył, że Eunice jest bardzo zajęta robieniem prania, co o tej porze wydało mu się bardzo dziwne.
- Eunice powiedziała, że znalazła Marilyn około północy. Na pytanie dlaczego tak długo zwlekano z zawiadomieniem policji, Greenson odpowiedział, że musieli mieć na to zgodę studia. Absurdalne wytłumaczenie. W późniejszym śledztwie Eunice zmieniła wersję wydarzeń, że znalazła Marilyn około godziny 3 nad ranem. W oficjalnym raporcie zanotowano, że Eunice dawała niejasne i wymijające odpowiedzi.
- nie znaleziono listu pożegnalnego. Przy łóżku Marilyn znajdował się nadany z Paryża telegram, proponujący MM występ w jednoosobowym widowisku.
- na miejscu pojawiła się Pat, a także powrócił Milton Rudin.
- ciało Marilyn przetransportowano do kostnicy około godziny 5:30. Pat pozostała w jej mieszkaniu jeszcze przez 2 godziny.
- przez 1 dzień domu pilnowała policja, opieczętowano go dopiero w niedziele wieczorem.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 30 czerwca 2016, o 10:59 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1795
Cytuj:
dlaczego Pat przez całe życie milczy na temat śmierci Marilyn?


aż zżera ciekawość i właśnie tak wychodzą różne spiski, a może to przez szacunek?

w ogóle, Elsie, świetny post :flower: wszystko na temat w skrócie

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 13 lipca 2016, o 07:53 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Przez ostatni rok życia Marilyn, Pat towarzyszyła jej dosłownie wszędzie. Na każdym kroku, jak cień. Czy to na sesjach zdjęciowych, czy na prywatnych wyjazdach do Meksyku, czy na spotkaniach, wywiadach lub imprezach - wszędzie tam za plecami Marilyn podążała Pat, co można zauważyć na bardzo wielu zdjęciach. Pat była nie tylko jej agentką prasową, ale także przyjaciółką, choć w przeszłości Marilyn jej nie lubiła i pokłóciły się. To właśnie Pat nocowała w domu Marilyn przed jej śmiercią. Mimo tak wielkiej przyjaźni i oddania dziwi fakt, że dosłownie tydzień po śmierci Marilyn, Pat świetnie się bawi na jachcie w towarzystwie klanu Kennedych... Co miała wspólnego agentka prasowa MM z JFK? Z Prezydentem Stanów Zjednoczonych? Skoro spędza z nim czas na jachcie wśród jego najbliższych :wow:

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 25 lipca 2016, o 12:05 
Dziewczyna z chóru
Offline

Dołączył(a): 29 czerwca 2016, o 14:03
Posty: 68
Z tego co czytałem to zdjęcie to zostało wykonane parę dni po pogrzebie M.M..widać sielankę na całego....czytałem także ze gosposia Eunice Murray jakiś czas po wydarzeniach pojechała na wycieczkę życia mimo ze była niezbyt zamożną osobą :)
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 4 sierpnia 2016, o 19:20 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 27 stycznia 2016, o 16:34
Posty: 2
Właściwie to dziś jest rocznica jej śmierci... Najprawdopodobniej umarła przed północą 4 sierpnia
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 4 sierpnia 2016, o 21:32 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Dokładnie tak. Dziś jest ta smutna chwila :( a nie tak jak oficjalnie się podaję - 5 sierpnia.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 4 sierpnia 2016, o 21:40 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1795
5 sierpnia, bo wtedy był koroner? czy dlaczego?

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przyczyny śmierci Marilyn
PostNapisane: 4 sierpnia 2016, o 22:02 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 3045
Wtedy zgłoszono policji jej śmierć więc taką datę przyjęli :(

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron