Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 29 marca 2024, o 09:30



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 6 września 2014, o 19:34 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Darryl F. Zanuck (ur. 05.09.1902 roku, zm. 22.12.1979 roku) - bardzo ważna postać w świecie filmowym Hollywood. Był jednym z założycieli 20th Century Fox. Wcześniej pisał scenariusze i wymyślił m.in. serie o psie Rin Tin Tinie, a także przez pewien czas był szefem Warner Bros.

Podobno nieciekawy typ... Nie pamiętam już dokładnie (Dorcia pewnie bardziej kojarzy), ale chyba Joan Collins pisała w swojej autobiografii, że kiedy spotkała Zanucka, to ten na dzień dobry pokazał jej gipsowy odlew swojego penisa. Podobno większość aktorek kontraktowych musiała przejść przez jego łóżko. Jak myślicie dlaczego Zanuck od samego początku jak tylko dowiedział się o istnieniu Marilyn ignorował ją, nie chciał przydzielać jej poważnych ról aktorskich i miał ją za głupią blondynkę?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 7 września 2014, o 21:06 
Początkująca modelka
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 21 lipca 2014, o 21:30
Posty: 34
Z tego co kiedyś czytałem, osoby związane z wytwórnią (lub bezpośrednio z nim) nie wspominają go za dobrze... Cóż taki charakter.

A co do Marilyn słyszałem plotkę, że Zanuck miał obiekcje co do jej urody :shock:
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 7 września 2014, o 21:21 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Musiał być ślepy :shock: No chyba nie uważał, że piękniejsza była Crawford albo Bacall... :?

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 7 września 2014, o 23:53 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
listopad 1953
Zanuck kojarzy mi się bardzo niefajnie i chyba rzeczywiście nie uważał Marilyn za zbyt urodziwą i bystrą blondynę :shock:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 13 września 2014, o 21:08 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Z książki Spoto.

Jeśli chodzi o Marilyn Monroe, Zanuck prawie jej nie zauważał: była tylko jedną z wielu aktorek kontraktowych w studiu, i kiedy rozdzielał role w filmach, odwracał jej zdjęcie szybko i bez zainteresowania.

Obraz Zanucka zachowany przez scenarzystę Ernesta Lehmana jest żywy i przemawiający do wyobraźni: zapamiętał go jako hałaśliwego mężczyznę z wielkim cygarem, który przechadzał się majestatycznym krokiem po wytwórni, ze szpicrutą do konnej jazdy. "Zanuck miał pomocnika, który rzucał mu w powietrze papierowe kule, by uderzał w nie szpicrutą w trakcie spaceru. Pewnego dnia mężczyzna został wyrzucony z pracy, a krążąca plotka głosiła, że trafił w Darryla!". Lehman zapamiętał także rozwlekłe narady z Zanuckiem w sprawie scenariuszy i jego mieszanie się we wszystkie sprawy związane z produkcją.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Darryl F. Zanuck
PostNapisane: 14 września 2014, o 12:25 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
Wszyscy biografowie twierdzą, że Zanuck nie wierzył w talent Marilyn, nie tylko na początki jej drogi filmowej, ale nawet po sukcesach filmów Niagara i Mężczyźni wolą blondynki.

Z Encyklopedii Victora:

Pan Zanuck nigdy nie widział mnie jako aktorki nadającej się na gwiazdę.
Myślał, że jestem jakimś dziwakiem, wybrykiem natury.


Po jej śmierci powiedział:
Jestem zszokowany, jak każdy, kto znał Marilyn Monroe czy z nią pracował. Marilyn była gwiazdą w każdym znaczeniu tego słowa.

Nie twierdzę, że odkryłem Marilyn Monroe. Nikt jej nie odkrył. Ona sama się odkryła. Ja byłem jedynie narzędziem, które umieściło ją w samochodzie, którym była w stanie dotrzeć na sam szczyt.
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron