Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 20:25



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 23 sierpnia 2015, o 00:56 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 15:31
Posty: 8
Myślę, że brakuje tutaj bardzo ważnego wątku o przyrodniej siostrze Marilyn - Berniece.
Ona żyje do dziś, ma 96 lat i pomimo mocno sędziwego wieku jest w świetnej formie !
Berniece i jej brata Roberta porwał ich ojciec, a były mąż Gladys, "Jap" Baker i wywiózł dzieci daleko, przez co kontakt został urwany.
Berniece nie wiedziała, że ma jeszcze jakieś rodzeństwo , dopóki w dniu 19 urodzin nie otrzymała listu od Gladys i wtedy , w 1944 roku po raz pierwszy spotkała się z matką i wówczas poznała swoją przyrodnią siostrę - Normę Jeane.
Berniece w 1938 roku poślubiła Parisa Miracle'a , a rok później urodziła swoje jedyne dziecko - Monę Rae Miracle.
W 1994 roku Berniece i jej córka wydały wspólnie książkę - "Moja siostra , Marilyn" (My Sister Marilyn).
Czy ktoś z Was posiada tę zagraniczną pozycję ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=tep4zOJgJLA

Obrazek

Berniece i Norma Jeane :
Obrazek

Berniece Baker i Paris Miracle :
Obrazek

Siostrzenica Marilyn, Mona Rae Miracle :
Obrazek
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 24 sierpnia 2015, o 18:39 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Z tego co wiem to ojciec Berniece ich nie porwał. Gladys znudzona macierzyństwem (wyszła za mąż w wieku 15 lat) i szukająca rozrywek porzuciła swoje dzieci, którymi zajął się ojciec. Odwiedzała je sporadycznie aż w końcu zerwała z nimi kontakt. Rodząc Nomre Jeane wpisała, że jest to jej jedyne dziecko.

Dwójka jej pierwszych dzieci mieszkała z ojcem, wujkiem i dziadkami w rodzinnym Flat Lick. Sama Berniece była przez długi czas przekonana, że jej matka nie żyje. Jej ojciec ożenił się ponownie z wdową Maggie Hunter Mills i przeprowadzili się do Harlan. Następnie przenieśli się do Middlesboro gdzie 16 sierpnia 1933 roku zmarł brat Berniece - Robert, miał zaledwie 16 lat.

Z Berniece skontaktowała się po wielu latach matka pisząc list do Flat Lick. Jednak nie mogła wiedzieć, że jej teściowie już nie żyją, a rodzina już tam nie mieszka. Listonosz przekazał list wujkowi Berniece, który nadal mieszkał we Flat Lick, a ten z kolei przesłał go ojcu Berniece.

W liście Gladys pisała o swojej córce imieniem Norma Jeane, która miała wtedy 12 lat i podała adres do Grace. Później zaczeła się korespondencja Berniece z Grace, Normą Jeane, Gladys i Dorą Hogan - ciotką Gladys. Niestety cała ta korespondencja została zniszczona w trakcie powodzi rzeki Cumberland.

Berniece otrzymała zaproszenie na ślub Normy Jeane z Jimem jednak nie pojawiła się na nim.

W czasie wojny nie powodziło im się za dobrze więc Berniece wraz z mężem i córką przeprowadzili się z Kentucky do Detroit.

2 lutego 1944 roku Norma Jeane napisała do siostry i jeszcze tego samego roku odwiedziła ją w Detroit. W późniejszych latach 40 wymieniały między sobą korespondencję, a w latach 50 spotkały się kilka razy. Marilyn przedstawiła swojej siostrze Joe DiMaggio.

W 1958 roku Mona Rae wyszła za mąż w wieku 19 lat.

W lipcu 1961 roku Berniece przyjechała do Nowego Jorku by spotkać się z Marilyn. Towarzyszyła jej również w Roxbury by pomóc jej zabrać swoje rzeczy od Arthura.

Wraz z Joe DiMaggio zorganizowała pogrzeb Marilyn.

Podsumowanie:
Berniece Miracle (z domu Baker)
data urodzenia: 30 lipca 1919 rok w Venice (Kalifornia)
rodzice: John Newton Baker i Gladys Pearl Monroe
mąż Paris Miracle - data ślubu 07.10.1938 rok
córka Mona Rae Miracle urodzona 18 lipca 1939 roku

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 29 sierpnia 2015, o 12:19 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 15:31
Posty: 8
Dziękuję Ci za dokładne odniesienie do osoby Berniece - niektóre informacje wzięłam z angielskiej Wikipedii, ale jak widać, namnożyło się tam od nieprawdziwych faktów.
Mam kilka pytań :
- Czy Marilyn była na ślubie swojej siostrzenicy ?
- Czy Mona posiada jakieś potomstwo ?
- Czy znasz może jakieś fotografie Marilyn i Berniece z lat 1960/61/62 ?
Pozdrawiam :)
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 2 września 2015, o 18:33 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Niestety nic mi o tym nie wiadomo :(

Warto wspomnieć też stronkę Mony Rae http://www.monaraemiracle.com/

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 5 września 2015, o 22:10 
Pracownica Radioplane
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 15:31
Posty: 8
Dziękuję Ci ślicznie za wcześniejsze odpowiedzi i podsunięcie linku do strony Mony Miracle, którą oczywiście znam, ale sama chęć pomocy jest nieoceniona :) Jak dla mnie jesteś skarbnicą wiedzy odnośnie Marilyn :)
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 10 września 2015, o 08:45 
Zagubiona Nell
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 8 września 2015, o 18:48
Posty: 141
Lokalizacja: Elbląg/Toruń
I tak właśnie wyglądają informację, które dotyczą Marilyn Monroe. Jak ktoś czegoś nie wie, a pisze o niej kolejny artykuł to sobie wymyśli informacje, które się w głowie nie mieszczą :<

_________________
"Ona coś zapoczątkowała. Była pierwszą znaną mi osobą prawdziwie niekonwencjonalną. Była człowiekiem lat sześćdziesiątych, zanim one nastały, na długo przed ich nadejściem, jakieś dziesięć lat ..."
~Arthur Miller
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Berniece Baker Miracle
PostNapisane: 2 marca 2016, o 15:14 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Berniece i jej córka Mona Rae.

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron