Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 19:48



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fragmenty. Wiersze, zapiski intymne, listy
PostNapisane: 29 marca 2016, o 12:09 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Nieznana twarz platynowej blond piękności, uważanej za symbol seksu gwiazdy kina lat 50. Fragmenty złożone z niepublikowanych dotychczas intymnych zapisków Marilyn Monroe, jej wierszy i listów tworzą niezwykły portret wrażliwej, inteligentnej kobiety – diametralnie różny od tego jaki dla potrzeb opinii publicznej wykreowały media. To książka, która wzbudziła sensację na całym świecie.

Cytuj:
tłumaczenie: Agata Kozak
tytuł oryginału: Fragments. Poems, Intimate Notes, Letters
data wydania: 30 marca 2011 (w Polsce)
ISBN: 978-83-08-04590-9
liczba stron: 272


źródło:
lubimyczytac.pl


zapraszam do dyskusji! :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Fragmenty. Wiersze, zapiski intymne, listy
PostNapisane: 29 marca 2016, o 12:10 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
świetny album ukazujący aktorkę w sposób, w który raczej nie jest znana, emocjonalnie pochodziła do wielu spraw i była wrażliwą osobą - to właśnie widać po jej intymnych zapiskach, można "poznać" ją w nowy sposób

Marilyn nie jest pustą blondynką, oczywiście takie postacie grała na wielkim ekranie, ale w życiu prywatnym była zupełnie inną osobą... mająca coś do powiedzenia

książka prezentuje się świetnie; zdjęcia kartek, które są odpowiednio odczytane (oryginalny język) oraz wersja przetłumaczona na język polski, rozdziały świetnie zorganizowane, szata graficzna fantastycznie piękna!

niektóre przemyślenia naprawdę mocno mną zawładnęły, wzruszyły, napędziły do przemyśleń, czuwałam się w jej ból, który przenikał z tych stron

książka zdecydowanie dla fanów Monroe, bo wreszcie mamy jej słowa, a nie kogoś na jej temat (tyle biografii, czasem idiotycznych), ale myślę, że zainteresują osoby, które zajmują się psychologią (psychoanalizą) lub po prostu mają wrażliwą duszę artysty, tak jak cudowna Marilyn Monroe, która była kimś więcej niż seks bombą lat 50. XX wieku

moja ocena: 9/10 :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron