Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 16:49



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: My Week with Marilyn (2011)
PostNapisane: 11 września 2015, o 12:31 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
Obrazek

Mój tydzień z Marilyn − amerykańsko-brytyjski dramat biograficzny w reżyserii Simona Curtisa z 2011 obrazujący tydzień życia Marilyn Monroe występującej w filmie Książę i aktoreczka z Laurence'em Olivierem. Jest ekranizacją biograficznych książek The Prince, The Showgirl and Me i My Week with Marilyn autorstwa Colina Clarka. W roli głównej wystąpiła Michelle Williams, a partnerują jej Kenneth Branagh jako Laurence Olivier, Eddie Redmayne jako Colin Clark, Dougray Scott jako Arthur Miller oraz Judi Dench i Emma Watson. Światowa premiera filmu odbyła się 9 października 2011, podczas 49 Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku trwającego od 30 września do 16 października.

Latem 1956 Colin Clark rozpoczyna pracę jako asystent na planie filmu Książę i aktoreczka z Marilyn Monroe i Laurence'em Olivierem w rolach głównych. Dla niej to również okres miesiąca miodowego, po ślubie z Arthurem Millerem. Gdy ten wyjeżdża z kraju, Clark spędza z nią tytułowy tydzień pokazując uroki brytyjskiego życia, odrywając tym samym zagubioną aktorkę od hollywoodzkiego blichtru oraz rutyny.

Obrazek

Cytuj:
Gatunek: dramat biograficzny
Rok produkcji: 2011
Data premiery: 9 października 2011 (świat), 3 lutego 2012 (Polska)
Kraj produkcji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania
Język: angielski
Czas trwania: 99 min
Reżyseria: Simon Curtis
Scenariusz: Adrian Hodges
Główne role: Michelle Williams, Dougray Scott, Eddie Redmayne, Emma Watson, Kenneth Branagh, Judi Dench
Muzyka: Conrad Pope
Zdjęcia: Ben Smithard
Scenografia: Charmian Adams, Donal Woods, Judy Farr
Kostiumy: Jill Taylor
Montaż: Adam Recht
Produkcja: David Parfitt, Harvey Weinstein
Wytwórnia: The Weinstein Company, LipSync Productions, Trademark Films, BBC Films
Dystrybucja: Entertainment Film Distributors (Stany Zjednoczone), Forum Film Poland (Polska)
boxoffice: $14 600 347 w USA, $20 457 349 poza USA


Obrazek

CIEKAWOSTKI:

* Catherine Zeta-Jones miała wcielić się w Vivien Leigh, ale musiała z roli zrezygnować, by zaopiekować się chorym mężem.

* Scarlett Johansson miała wcielić się w główną rolę Marilyn Monroe, jednak zrezygnowała z projektu.

* Ralph Fiennes odrzucił rolę sir Laurence'a Oliviera na rzecz reżyserowania filmu Coriolanus. Zastąpił go Kenneth Branagh.

* Amy Adams, Elaine Hendrix oraz Kate Hudson były brane pod uwagę do roli Marilyn Monroe.

* James Jagger był brany pod uwagę do roli Colina Clarka.

* Zdjęcia kręcono w Londynie i Maidenhead (Anglia, Wielka Brytania).

* Rachel Weisz brała udział w przesłuchaniu do roli Vivien Leigh, jednak nie przyjęła jej, ponieważ była wówczas zaangażowana w pracę przy trzech innych projektach. Ostatecznie otrzymała ją Julia Ormond.

* Okres zdjęciowy trwał od 19 września do 21 listopada 2010 roku.

Obrazek

BŁĘDY W FILMIE:

* W jednej ze scen brakuje pieprzyka na twarzy Marilyn, w innej scenie pieprzyk zmienia swoje położenie kilka razy, z lewego policzka na prawy.

* Na etykiecie jednej z fiolek lekarstw Marilyn jest błąd - prawidłowa nazwa barbituranu to "Tuinal", a nie "Tunial".

źródło:
wikipedia, filmweb


zapraszam do dyskusji :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "My Week with Marilyn" (2011)
PostNapisane: 11 września 2015, o 21:10 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Nie oglądałam tego filmu i nigdy nie obejrzę. Oparty jest na nieprawdziwych fantazjach pana Colina Clarka i nie zamierzam na to patrzeć. Szkoda, że nie zekranizują czegoś bardziej wiarygodnego o Marilyn niż te bzdury Clarka.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "My Week with Marilyn" (2011)
PostNapisane: 11 września 2015, o 21:39 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
ja wybrałam się na ten film do kina, zostałam zaproszona przez swojego chłopaka, od razu powiem: Williams (moim zdaniem) bardzo dobrze się spisała

ale pamiętam, że w trakcie filmu komentowałam, nachylałam się nad towarzyszem i mówiłam "to nie prawda", "wyssane z palca", "kłamstwo, szyderstwo", "to wcale tak nie było", on mnie tylko uciszał, a ja byłam poirytowana, zdenerwowana oraz zniesmaczona

obrazowo film mi się podobał, aktorzy się spisali i podołali wymaganiom (na pewno moim), ale historia... nie oparta... na dosłownie niczym ;)

moja ocena (przede wszystkim dzięki grze aktorskiej): 8/10

film można obejrzeć, ale właśnie nie można wierzyć we wszystko co zostało tam przedstawione ;)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "My Week with Marilyn" (2011)
PostNapisane: 12 września 2015, o 11:42 
Młodszy Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 18 lipca 2014, o 16:39
Posty: 453
Zgadzam się z castagną. Film jako film jest w porządku, na plus gra aktorska Michelle, która nie przerysowała Marilyn, stroje z epoki i ogólny klimat, ale fakty wyssane z palca niestety. Nie obejrzę drugi raz, tym bardziej nie przeczytam książki Colina.
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: My Week with Marilyn (2011)
PostNapisane: 28 grudnia 2015, o 00:52 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
tutaj małe porównanie:

Obrazek

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: My Week with Marilyn (2011)
PostNapisane: 4 stycznia 2016, o 15:43 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Według mnie Kelli Garner z The Secret Life of Marilyn Monroe o wiele lepiej wcieliła się w rolę MM. Williams nigdy mi zbytnio nie pasowała.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: My Week with Marilyn (2011)
PostNapisane: 4 stycznia 2016, o 23:57 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
ElsieMarina napisał(a):
Według mnie Kelli Garner z The Secret Life of Marilyn Monroe o wiele lepiej wcieliła się w rolę MM. Williams nigdy mi zbytnio nie pasowała.


zgadzam się! jak pierwszy raz widziałam Williams w roli Marilyn, to nie miałam sporych zastrzeżeń, ale jak potem obejrzałam ten mini serial i miałam porównanie, to zdecydowanie Kelli "zrobiła" świetną robotę! :)

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron