Forum Marilyn Monroe


Strefa czasowa: UTC + 1


Teraz jest 28 marca 2024, o 19:08



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 6 czerwca 2015, o 18:26 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Obejrzałam pierwszą część filmu i chciałam podzielić się z wami moimi wrażeniami.

Już na samym początku dowiadujemy się, że Marilyn jest niepewna siebie i bardzo długo każe na siebie czekać. Bardzo fajnie postarali się odwzorować jej salon domu w Brentwood. Marilyn siedząc, leżąc na kanapie, kładąc się na stole itp. opowiada historie swojego życia. Jej matka Gladys jest kompletnie popapraną, chorą psychicznie, wyrodną matką, która przez cały czas przewija się w jej życiu i jest dla niej dużym ciężarem i kłopotem. Marilyn przez cały ten okres wspiera przyjaciółka Gladys – Grace. Dzieciństwo jest bardzo krótko pokazane, nie ma w ogóle szkolnego wątku przez co nie możemy zobaczyć jaki wpływ na szkolne otoczenie miała fizyczna przemiana Marilyn. Z filmu można się dowiedzieć, że to nie J. Harlow zrobiła na MM duże wrażenie i miała wpływ na jej wizerunek, tylko pani zatrudniona w kinie sprzedająca papierosy czekającym na seans ludziom. Kołysząc się bujnie biodrami, kipi zmysłowością i jest bardzo skromnie ubrana jak na tamte czasy. Mocno okrojony jest również wątek Marilyn i jej pierwszego męża Jima. Niczego nie dowiadujemy się o ich wspólnym życiu, o tym jak radziła sobie Marilyn ani jak wyglądało jej codzienne życie. Jedyne co wiemy, to to że nie wyszła im noc poślubna. I zaraz po tym Marilyn trafia na okładki różnych gazet. Tutaj się uśmiałam z przerobionych okładek, głównie z tej gdzie Marilyn trzyma owieczkę, a na tym filmie umieścili tam kudłatego pieska :D Wielka szkoda, że nie pokazali dużo szerzej jej kariery jako modelki, wstąpienia do agencji Blue Book, tego jak się uczyła, jak jeździła na sesje w plener itp. Za bardzo nie ma też pokazanego wątku jej ubóstwa, jest tylko fragment z którego dowiadujemy się, że odłączyli jej prąd i Marilyn szybko postanowiła się dorobić pozując nago do kalendarza (a tak w ogóle to żona Toma Kelly’ego tak patrzyła się na jej nagie ciało jakby ją w myślach gwałciła) została kochanką J. Schencka, który załatwia jej rolę w filmach i dzięki niemu poznaje J. Hyde’a, a potem udaje się na lekcje do Natashy. Brakuje mi w tym filmie emocji, nic mnie nie wzrusza nic nie buduje napięcia, nie ma w ogóle tej samotności która otaczała Marilyn. Nie widać też tego jak bardzo Marilyn chciała by ją doceniano, jak chciała nadrobić swoje zaległości w nauce, jak chłonęła każdą wiedzę. W tym filmie Marilyn jest zupełnie inna. Pusta, sztuczna dziewczyna, która ciągle jęczy i wzdycha, robi głupie miny i ruchy. Niektóre stroje są mocno wzorowane na tych, które faktycznie nosiła MM, ale cała reszta to zupełnie inny styl, bardziej wyzywający. Nie wiem czy zauważyliście, ale w tym filmie Marilyn jest leworęczna… (patrz wątek: Mity o Marilyn!). Żałosna jest scena gdzie MM pływa nago w basenie przy Schencku i wypina mu swój goły tyłek. Nie wiem czemu przerobili tą scenę z basenem z SGTG? Marilyn w tym filmie nie jest osobą ambitną, w ogóle nie odczuwa się jej popularności, nie ma walki o kolejny kontrakt, nie ma sesji zdjęciowych. Wszystko jest bardzo ukrócone. Ja to rozumiem, że pierwsza część trwała niecałe 1.5 godziny, ale mogli przedstawić Marilyn w lepszym świetle. Dla mnie po tym filmie jest prostytutką za którą wlecze się obłąkana matka, a samej Marilyn zależy tylko na byciu gwiazdą filmową. Wszystko to jest bardzo płytkie. Mimo to chętnie obejrzę drugą część i mam nadzieje że będzie o wiele lepsza od pierwszej :)

Obrazek

Obrazek

Od kiedy Marilyn tak chodziła po mieście pod koniec lat 40? ;)
Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 7 czerwca 2015, o 10:26 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Zapomniałam dopisać, że w pierwszej części nie ma w ogóle wątku przyrodniej siostry MM.

W drugiej części Marilyn ma pierwszą randkę z Joe, po której lądują razem w łóżku. Ale są już stosy listów od fanów, są problemy z bezsennością i zażywanie leków oraz pierwsza próba samobójcza. Joe jest twardym facetem z zasadami, a Marilyn świetnie się czuje w towarzystwie jego rodziny. Mocne sceny z Joe kiedy ją bije. Niektóre fakty przeinaczone, no ale nigdy nie będzie takiego filmu w 100% zgodnego z tym co wydarzyło się naprawdę. Zdecydowanie za dużo w tym filmie Gladys, a nie ma tak ważnych wątków jak np. występ w Korei, który był dla Marilyn przełomowy. Pominęli też całkowicie osobę Miltona i jego słynne sesje zdjęciowe z Marilyn czy wyjazd do Londynu. Zaraz po nieudanym małżeństwie pojawia się Arthur i przygotowanie pokoju dla ich wspólnego dziecka. I nie rozumiem jak mogli pominąć cały wątek z Actors Studio… z Lee i Paulą Strasberg. Arthur mówiący jej, że zamordowała jego dziecko? ;) Trochę przesada, ale pewnie chcieli pokazać jej stan psychiczny. Marilyn ciągle pali papierosy… i oczywiście ma romans z prezydentem i planuje z nim wspólną przyszłość.

Serial ma potencjał, ale mogli zrobić dłuższy i podzielić go na więcej odcinków np. na 5 bo naprawdę sporo ważnych elementów ominęli. Ogólnie serial nie jest zły i warto obejrzeć. Końcówka ciekawa, ale nie będę Wam zdradzać. Musicie obejrzeć sami.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 15 czerwca 2015, o 22:43 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 1 listopada 2015, o 16:44 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
mogę wiedzieć gdzie oglądałaś tą produkcję? bo widziałam ją online, ale bez polskich napisów :(

a z chęcią bym sprawdziła :D

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 1 listopada 2015, o 18:39 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Oglądałam po angielsku bo po polsku niestety nie ma. Ale idzie zrozumieć lub się domyśleć o co chodzi więc polecam :)

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 1 listopada 2015, o 18:53 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
w takim razie możliwe, że spróbuję :D

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 21 grudnia 2015, o 02:40 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
obejrzałam i muszę przyznać, że jestem zachwycona, jak dla mnie Kelli Garner naprawdę dobrze sobie poradziła :) z przyjemnością na nią patrzyłam, charakteryzacje, stroje i w ogóle oddanie całego klimatu tamtych lat także im się udało, no może niektóre stroje były troszkę przesadne :P ale tak to w większości super to wyszło :D

bardzo podobało mi się to, jak aktorka oddała pogłębiającą się paranoję Marilyn i jej problem z lekami, jak i alkoholem

ja wkręciłam się od razu i żałuję, że są tylko dwie części tego "serialu", mogliby zrobić tego więcej i dokładniej przenieść jej życie, wiele wątków pominięto, tak jak Elsie wspominała, no szkoda, szkoda, bo potencjał naprawdę był

Susan Sarandon jak zawsze fantastyczna, nic dodać, nic ująć, po prostu nie ma się do czego przyczepić :)

jedyne co tak mocno nie spodobało mi się w filmie, to ostatnia scena, moim zdaniem niepotrzebna i bez sensu, ale kto co lubi :P

i takie pytanie, co to za mężczyzna, któremu Marilyn to wszystko opowiada? wiem, że to jakiś psychiatra, ale czy on istniał naprawdę czy był tylko na potrzeby filmu? nie czytałam także książki, na której podstawie powstał ten serial, ale czy to jest dobre źródło informacji?

moja ocena: 9/10 :twisted:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 21 grudnia 2015, o 22:38 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Według mnie ten mężczyzna to Richard Meryman z którym Marilyn spotkała się w swoim domu pod koniec swojego życia i któremu udzieliła swojego ostatniego wywiadu. Opowiadała mu głównie o swojej pracy, ale w filmie zrobili z tego opowieść o całym jej życiu i Merymana przerobili na jakiegoś doktorka ;)

Na HBO emitują te 2 odcinki w języku polskim.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 21 grudnia 2015, o 22:41 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
o wow! super, że mi sprostowałaś :) pewnie mi gdzieś to umknęło, bo cały czas myślałam, że to jakiś psychiatra albo psychoanalityk, bardzo ci dziękuję :D

a wiesz może czy w Polsce planują wydać tą książkę, na której podstawie powstał ten film? było by naprawdę bardzo fajnie :mrgreen: ehhh, ale pewnie żadne wydawnictwo nawet o tym nie myśli... :( :( :(

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 21 grudnia 2015, o 22:44 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
W tym roku w ogóle nic nie wyszło o MM :( co jakiś czas pisze do znanych wydawnictw, ale dostaje odpowiedzi, że na razie niczego nie planują wydać o MM :( a jest na prawdę wiele cudnych pozycji, które warto przetłumaczyć.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 21 grudnia 2015, o 22:47 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
właśnie tak sobie pomyślałam, że można byłoby jakąś petycję do wydawnictw napisać... ale nie wiem czy takie coś przejdzie :( no po prostu szkoda, bo mnie czasem serduszko boli jak widzę, że w USA jest ponad 100 publikacji (jak nie więcej), a u nas można tak szybko zliczyć te przetłumaczone, ehhh... no trudno, może jakieś wydawnictwo zrobi nam prezent z okazji Dnia Dziecka, jak i z okazji urodzin Marilyn :D a jak nie, to chociaż na następne Święta... :P ;)

https://www.goodreads.com/book/show/600 ... lyn-monroe

naprawdę mogliby ją wydać, ehhh...

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 23 lutego 2016, o 22:28 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Trochę fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 24 lutego 2016, o 17:01 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
muszę przyznać, że jest naprawdę ładną kobietą :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, o 13:46 
Administrator
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 15 lipca 2014, o 22:54
Posty: 2820
Ten serial trafia chyba do dużej liczby odbiorców bo dzisiaj dzwonił do mnie znajomy, czy ja wiem, że na HBO leci biografia o MM :D Faktycznie oni często to puszczają.

_________________
Zmęczyła mnie rola symbolu - pragnę być człowiekiem. Greta Garbo
Góra
  Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: The Secret Life of Marilyn Monroe
PostNapisane: 11 maja 2016, o 21:24 
Legenda kina
Avatar użytkownika
Offline

Dołączył(a): 10 września 2015, o 16:43
Posty: 1654
racja, na HBO często jest :D ale to fajnie :twisted:

_________________
ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi,
przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym
Góra
  Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron